masakazu-akagi-(2)Japon Prensi Tohomito’nun da özel fotoğrafçılığını yapan sualtı fotoğrafçısı Masakazu Akagi, Bodrum ve Gökova koylarının su altı güzelliklerini ülkesinde tanıtmak için çalışma yaptı. Birçok batıktan sualtı canlılarına kadar kentin gizli kalmış değerlerini fotoğraflayarak görüntüleyen Akagi, seyir zevki yaratan bir çalışmaya imza attı.

Dünyanın sayılı su altı fotoğrafçıları arasında gösterilen 52 yaşındaki Masakazu Akagi, bir süre önce Bodrum Kültür ve Sanat Vakfı’nın (BOSAV) davetlisi olarak Bodrum’a geldi. Karaada, Orak Adası, Çatal Ada ve Kiremit Adası koylarında sualtı çekimi yapan Akagi, kentin gizli güzelliklerini fotoğrafladı. Su altı turizminin canlandırılması için yapılan çalışmada, Kaçakçı Koyu’nda batırılan savaş gemilerinden, eski dönemlerde düşürülen uçaklara kadar her şey objektife yansıdı.

keiko-kitawa-(2)Yunus Sürüsü Yanlarına Geldi

Japon Prensi Tohomito’nun da özel fotoğrafçılığını yapan Akagi’ye, model olarak 24 yaşındaki Keiko Kitawa eşlik etti. Çalışmalar sürerken, bir yunus sürüsünün ekibin yanına gelmesi ise ortaya seyir zevki yaratan görüntüler çıkardı. Yunus sürüsü, model Kitawa ile birlikte yan yana da yüzdü. Görüntülerin Japon Ulusal TV’si NHK’de dört bölümlük dizi halinde; fotoğrafların da Nature, Bay Nature ve Geographic Magazine dergilerinde yayınlanacağı belirtildi.

“Suyun altı çok farklı bir cennet”

masakazu-akagi-bodrum-(1)Japonya’da süren Ertuğrul Kazısı Projesi’ne de destek veren Akagi, Bodrum’un turizmine katkı sağlaması hedeflenen çalışma hakkında şunları söyledi:

“Türklere her zaman çok saygı duydum ve yakın oldum. 6 yıl önce başlayan Ertuğrul kazılarında çektiğim fotoğraflarla hayranlığım daha da arttı. Kazı Başkanı Tufan Turanlı’nın davetlisi olarak Bodrum’a gelip kentin su altı ve su üstü güzelliklerini ülkemde tanıtmak için çalışmalar yapmaya başladım. Bu çalışmalar sırasında 35 metre derinlikte tesadüfen karşılaştığımız yunus sürüsü, bize modellik yaptı. Bodrum ve Gökova’daki su altı zenginliklerinin yeterince tanıtılabildiği inancında değilim. Gerçekten suyun altı çok farklı bir cennet. Japon turistler bu güzellikleri mutlaka görmek isteyecek.”

Haber: DHA

 

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest