Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından düzenlenen ‘Mavi Bayrak Ulusal Jüri Toplantısı’, 23 Ocak’ta Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde gerçekleştirilecek.

TÜRÇEV tarafından düzenlenen ‘Mavi Bayrak Ulusal Jüri Toplantısı’, önümüzdeki cumartesi günü Marmaris Green Nature Diamond Otel’de yapılacak. 2016′nın mavi bayraklı plaj, marina ve yatlarına verilecek mavi bayraklar, sahiplerini bulacak. Marmaris Belediyesi’nin katkılarıyla cumartesi günü iki oturum halinde yapılacak toplantıda ilk olarak ilgili kaymakam, belediye başkanı, il müdürleri ile tesis ve marina yetkililerinin de katılımıyla basına açık olarak Mavi Bayrak, Turizm ve Çevre Paneli gerçekleştirilecek. Boğaziçi Üni. Öğr. Üyesi Prof. Dr. Barış Mater’in oturum başkanlığı yapacağı panelde, TÜRÇEV Yönetim Kurumlu Başkanı Rıza Tevfik Epikmen, ‘Mavi Bayrağın Turizm ve Çevre’ye Katkısı’ konusunda konuşma yapacak. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ahmet Demirak, ‘Deniz çayırları (Posidonia oceanica) kullanılarak bazı metal iyonlarının biyosorpsiyonla uzaklaştırılması’ konusunu anlatacak. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen de ‘TSSF’nin plajlarda cankurtaran prosedürü ve uygulamaları’ konusunda bilgiler verecek.

Basına kapalı olarak yapılacak ikinci oturumda, mavi bayrak için müracaat eden firmalardan kimlerin ödül aldığı belirlenecek.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest