andrey-melnichenko-(1)Muğla’nın Fethiye İlçesi’ne gelen Rus milyarder 43 yaşındaki Andrey Melnichenko, yamaç paraşütüyle Babadağ’dan atladı.

Tatil için Fethiye’nin Ölüdeniz Mahallesi’ne gelen Rusya’nın en zengin iş adamlarından Andrey Melnichenko, 2008 yılında satın aldığı ve Sırp asıllı model eşi 38 yaşındaki Aleksandra Melnichenko’nun ismine ithafen ‘A Hamilton’ adını verdiği mega yatını Belceğiz Plajı açıklarına demirledi. Yamaç paraşütüyle uçmak isteyen Melnichenko, özel ciple 1965 rakımlı Babadağ’ın zirvesine çıktı. Melnichenko, 1700 metre pistinden yamaç paraşütü pilotu Mustafa Huri ile birlikte ikili (tandem) atlayış yaptı.

Paraşütün Kontrolünü Kendisi Aldı

Havalandıktan sonra yamaç paraşütünün kontrolünü pilottan alan Melnichenko, paraşütü bir süre yönlendirdi. Melnichenko, Belceğiz Plajı açıklarında demirli süper lüks yatını da gökyüzünden izledi. Ölüdeniz manzarası eşliğinde yarım saat havada kalan Melnichenko ve pilotu, Belceğiz Plajı’na sorunsuz indi. Uçuşunu tamamlayan Melnichenko, 300 Lira ödemesi gereken yamaç paraşütü pilotu Mustafa Huri’ye 600 Lira ödedi. Melnichenko daha sonra Belceğiz Plajı’nda inişini bekleyen korumalarıyla birlikte yatına gitti.

andrey-melnichenko-(3)Serveti 8.6 Milyar Dolar

Forbes Dergisi’nin 2015 yılı araştırmasına göre 8.6 milyar Dolar kişisel servetiyle dünyanın en zenginleri sıralamasında 137′nci sırada yer alan Melnichenko, Rusya’nın 12′nci en zengin iş adamı olarak biliniyor. Evli ve 1 çocuk babası Melnichenko’nun denizaltı tasarımlı mega yatı ise Ölüdeniz’de tatil yapan turistlerin ilgisini çekti. Yatı görmek isteyen yerli ve yabancı turistler, Belceğiz Plajı’na akın etti. Günübirlik mavi yolculuğa çıkan tur tekneleri, rotalarını yatın yakınından geçirdi. Turistlerin yatın fotoğrafını çektiği görüldü. Yapımı 4 yıl süren yat saatte 26 mil hız yapabiliyor. 119 metre uzunluğunda, 18 metre genişliğinde 8 katlı süper yatta sualtı izleme odası da bulunuyor. 20 misafir kapasiteli dev yatta, 54 mürettebat görev yapıyor.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest