memduh-un-cenaze-(10)Türk Sineması’nın efsane yönetmenlerinden, 95 yaşında yaşamını yitiren Memduh Ün’ün cenazesi, bugün Bodrum’da toprağa verildi. Sinema ve televizyon dünyasından çok sayıda kişi cenazeye katılarak Fatma Girik ve Ün Ailesi’ni yalnız bırakmadı.

Sinema sanatçısı Fatma Girik’in 56 yıllık hayat arkadaşı, Türk Sineması’nın kilometre taşlarından yönetmen Memduh Ün, Bodrum’daki Acıbadem Hastanesi’nde geçen 16 Ekim’de yaşamını yitirdi. Dün İstanbul’da düzenlenen anma töreninin ardından Ün için bugün, Bodrum’daki Adliye Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Ün’ün oğlu Uğur Ün, kızı Sevda Ün, torunu Atakan Arıburnu ve 56 yıllık hayat arkadaşı Fatma Girik törene katıldı. Ayrıca sinema, sanat, televizyon, tiyatro dünyasından çok sayıda isim çelenk gönderdi. Merih Akalın, Ayşe Kökçü, Hikmet Karagöz, Fikret Hakan, Gökhan Mete, Tunç Oral, Tanju Şarman gibi ünlü isimler cenazeye katılarak Ün ailesi ile Girik’e taziyelerini sundu.

fatma-girikGirik: “İçimde Tsunami Var Gibiyim”

Hayli bitkin olduğu görülen Girik, yaptığı açıklamada, “Hislerimi nasıl tarif edebilirim? İçim dışım allak bullak. İçeride fırtınalar, tsunami var gibiyim. 56 senelik bir birliktelik. 72 yaşında insanım, ben de boşluktayım. Allah’tan torunları yanımızda, böyle avunuyoruz, avunacağız. Şimdi bir şey olmadım ama sonra bir yerden patlak verir mi bilmiyorum” dedi.

Adliye Cami imamı tarafından kıldırılan namazın ardından Ün’ün cenazesi elden ele taşınarak, cenaze aracına konuldu. Ardından Bodrum’un Torba Mahallesi’ndeki Fatma Girik ile birlikte yaşadıkları eve getirildi. Komşularından da helallik alındı. Cenaze ardından gözyaşları içinde Torba Mahalle Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Tabutuna Sarılan BJK Bayrağı Ağaca Asıldı

Ün’ün tabutunun üzerine sarılan, bir süre formasını da giydiği Beşiktaş bayrağı, mezarının yanındaki selvi ağacına asıldı. Cenazenin defnedilmesinin ardından, Fatma Girik de Ün’ün mezarına su dökerek dua etti. Ün’ün yakınları ve dostları Ün Ailesi’ne ve Girik’e başsağlığı diledi.

Haber: DHA

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest