mentesede-kus-yuvalari-temizlendi_2616_dhaphoto1Menteşe’de, parklardaki kuş yuvaları belediye ekipleri tarafından temizlendi.

CHP’li Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada, “Kuşların doğal yaşam alanlarının azalmasından yola çıkılarak kentin farklı noktalarında asılan kuş yuvalarıyla ekolojik dengeye katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Kuş yuvalarında yapılan temizlik ve bakımlar ile kuşlara uygun ortam hazırlanıyor. Ekiplerimiz, kuş yuvalarındaki bakım ve temizliklerini gerçekleştirdiler. Şu an itibariyle ilçe merkezimizde bulunan 18 adet kuş yuvamız uygun hale getirildi. Bu yuvalarımızda Akalı, İsli, Arap ve Gök isimleri ile bilinen dört farklı renkteki güvercinlerimiz ile kumru, serçe gibi kuşlarımız da yaşamlarını sürdürüyorlar. İhtiyaç halinde kuş yuvalarımızın sayısını arttırarak, onların doğal yaşam alanlarına katkı sağlayacağız” dedi.

Menteşe’de Muğla 2000 Derneği Parkı’nda 5, Ersan Gümüşalan Parkı’nda 4, Kışla Parkı’nda 2, Akyol Parkı’nda 2, Kocahan İnsan Hakları Parkı’nda 2, Kent Park’ta 2, Menteşe Park ile Bahçeler Müdürlüğü’nde 1 olmak üzere toplamda, 18 adet kuş yuvası bulunuyor.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest