bodrum-merter-kolejiÖzel Merter Eğitim Kurumları öğrencilerine yönelik Sağlıklı Beslenme ve Obezite Semineri verdi. Okulun Konferans Salonunda gerçekleşen seminere ortaokul ve lise öğrencileri katıldı. İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü’nde görevli radyasyon onkolojisi uzmanı Dr. Yavuz Dizdar tarafından verilen seminere öğrenciler sordukları sorularla yoğun ilgi gösterdiler. Çağımızda giderek artan kanser hastalığı başta olmak üzere tüm hastalıklar için sağlıklı beslenmenin önemine değinen Dizdar, öğrencilere gıda ve beslenme hakkında çarpıcı bilgiler verdi. Besinleri seçerken ve tüketirken nelere dikkat edilmeli, doğal olarak beslenmenin önemi, fast food kültürü ve zararlarını anlatan Dizdar, öğrencilerin akademik ve sosyal hayatında en çok dikkat etmeleri gereken şeyin dengeli beslenme olduğunu ifade etti. Günlük hayatımızda çok basit şeylere dikkat etmemiz halinde birçok sorunun üstesinden geleceklerini ifade etti.

Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Özel Merter Eğitim Kurumları Lise Müdür Yardımcısı Hasan İdmanlı, şunları söyledi:
“Merter Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimize dengeli beslenmeleri adına eğitim veriyoruz. Bodrum’da Toprak Ana Kutlamalarını gerçekleştiren Slow Food Yaveş Gari Yerel Grubu ile ortaklaşa bu semineri gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin başarılarında beslenme çok etkili. Bu konuda doğru bilinen birçok yanlış var. Bu seminerlerimizle öğrencilerimize farkındalık kazandırmayı hedefliyoruz. Desteklerinden dolayı Slow Food Yaveş Gari Yerel Grubu’ na ve semineri veren Onkolog Dr. Yavuz Dizdar Bey’e teşekkür ederiz.”

Paylaş
  • gplus
  • pinterest