Bod-mhp-(21)-(Custom)Milliyetçi Hareket Partisi 8.Olağan Bodrum İlçe Kongresi Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezinde yapılan seçimleri Mehmet Tosun açık farkla kazandı.

İlçe Başkanlığı için Cengizhan Sancar ve Mehmet Tosun beyaz ve mavi liste ile yarıştılar. Kongre sonunda, 260 oy alan Mehmet Tosun, MHP Bodrum İlçe Başkanlığına seçilirken Cengizhan Sancar’ ın listesi 46 oy aldı. 400 gelenin bulunduğu seçimlerde 306 delege oy kullandı. İlçe Başkanı Adayı olan Cengizhan Sancar’ın konuşmasında küçük bir gerginlik yaşandı.

Asım Başaran Başkanlığa Veda Etti

Milletvekili seçimleri için Muğla MHP Milletvekili Adayı olacağı kamuoyunda konuşulan ve 15 yıl Bodrum İlçe Başkanlığı görevini yapan Asım Başaran yaptığı duygusal konuşma ile veda etti.

MHP 8.Olağan Bodrum İlçe Kongresi ne Muğla MHP Milletvekili Mehmet Erdoğan divan başkanlığında, MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz, Abdullah Çevik, Abdullah Küçükbozbaş delegelerin oy birliği ile divana seçildiler.

Genel Kurula MHP’li ilçe Başkanları, Bodrum Belediyesi MHP’li Meclis Üyeleri, Gündoğan geçmiş dönem Belediye Başkanı İbrahim Bilgi, Mumcular geçmiş dönem Belediye Başkanı Birol Aydın, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası geçmiş dönem başkanı Mustafa Danacı, AK Parti Bodrum İlçe Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet, Türkiye İşçi Partisi Bodrum ilçe Örgütü heyeti ve MHP’liler katıldı.

Bod-mhp-(25)-(Custom)Mehmet Tosun: “Bu Seçimin Kaybedeni Yok”

MHP Bodrum İlçe Başkanlığına seçilen Mehmet Tosun kendisini kutlayan partililere teşekkür etti. Tosun konuşması sırasında salona gelen davulları “Gerek yok, bu seçimin kaybedeni yok benim için” diyerek susturdu. Konuşmasında:” Bodrum sevdasına yer olan tek bayrak tek dil tek millet diyen herkesin seçimi. Cengizhan kardeşimi de tebrik ediyorum. O da benim kardeşim. Arkadaşlar bizim bundan sonraki amacımız, sayın başkanımın bıraktığı yerden birlik ve beraberlik içerisinde onun da fahri başkanlığında Milliyetçi Hareket Partisi yoluna devam edecek arkadaşlar. Ama emin adımlarla kurumsallaşarak üye sayısını 3 binlere 4 binlere 5 binlere taşıyarak devam edecek. Hakikaten bu bizim de canımızı yakıyor, Cengizhan başkanın şekerinin de yükselmesini ben buna bağlıyorum. Benim partide bir görevim yok. İnşallah göreve başladığımız günden itibaren ilk önce bu partiye yıllardan bu yana gönül vermiş şu anda üyelikleri olmayan arkadaşlarımızdan başlamak üzere hepinizi tüm Bodrumluları hemşehrilerimizi MHP’ye bekliyoruz. Bodrum’un sorunlarına duyarlı, ülke meselelerine duyarlı bir MHP olacak. Birlik ve beraberlik içinde yolumuza devam edeceğiz. Başta kadınlarımızdan gençlerden başlayarak üye sayımızı arttıracağız. Bilgisayarı kullanan, interneti kullanan ama akşam kafası estiği gibi, kafasına göre yazı yazan değil, Bodrum’a katkı sağlayacak şekilde sosyal medyayı kullanan bir MHP olacak. O yüzden gecenin bir vaktinde kafası estiğinde ‘Ya dur Asım Başkan’a bir giydireyim, şu Mehmet Tosun’a da bir giydireyim’ olayı olmayacak. Arkadaşlar birbirimize giydirmenin bir anlamı yok. Biz sizleri seviyoruz. Biz yıllarımızı verdik Yönetim kurulu üyelerimizle birlikte Asım Başkan kadın kollarımızla üyelerimizle birlikte. Hep birlikte yürümeye devam edeceğiz. Bu zafer hepimizin. Asım Başkanım biz sizi istasyonda indirmiyoruz. İnşallah hep beraber yeni bir trene biniyoruz. O tren içerisinde de MHP’yi Bodrum’dan başlamak üzere önce genelde sonra yerelde iktidara taşıyoruz. Kimsenin endişesi olmasın.” dedi. Tosun daha sonra mavi listede yer alan ekibi ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bod-mhp-(21)-(Custom)YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Mehmet Tosun’un 18 kişiden oluşan yönetim kurulu asil üyelerinin isimleri şöyle: Ahmet Özkeskin, Cemil Haldız, Osman Bilgin, Saliha Oktay, Engin Galipoğlu, Haşim Işık, Melek Topçu Yılmaz, Orhan Vedat Gürsoy, Nevzat Kamber, Öncel Erkal, Arzu Güzel, Haydar Maden, Ali Çalıkoğlu, Adem Karadaş, Av.Nurseren Güler, Kamil Sezgün, Hülya Yayla, Aydoğan Karakaş.

Haber: Zeki Özkeskin

Paylaş
  • gplus
  • pinterest