milas-tiyatro-senligi-(1)Muğla’nın Milas ilçesinde Şehir Tiyatrosu’nun kurucusu Nebi Uslu anısına bu yıl 7′nci kez Tiyatro Şenliği düzenlendi.

7′nci Milas Tiyatro Şenliği, Milas Belediyesi toplantı ve düğün salonunda Sabahattin Akyüz Fen Lisesi tarafından sahnelenen “Artiz Mektebi” adlı oyun ile başladı. Oyunu Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz ile çok sayıda tiyatrosever izledi. Oyun sonunda Okul Müdürü Aynur Buran’a çiçek takdim eden Karagöz, oyunda emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlere teşekkür etti.

Jüri üyeliğini Dağlar Uygur, Necati Eser, Sabahattin Akan ve Figen Türkmenoğlu Akdeniz’in yaptığı 7′nci Nebi Uslu Tiyatro Şenliği kapsamında; Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu tarafından, Aylin Koç’un yazdığı, Özlem Beytor’un yönettiği “Vay Halimize”, Cumhuriyet Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu tarafından, Rıfat Ilgaz’ın yazdığı S. Erdem Katırcı ve Rasim Lafcı’nın yönettiği “Sosyal Kadınlar Partisi ve 7 Numaranın Ayseli”, Cumhuriyet Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu tarafından Yankı Büyükkaraca’nın yazıp yönettiği “Meczup” adlı oyun sahnelenecek. 7′nci Nebi Uslu Tiyatro Şenliği’nin ödül töreni ise 18 Mayıs Cuma günü yapılacak.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest