kosgeb-(3)Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın KOSGEB iş birliğiyle açtığı Girişimcilik Kursu’nu tamamlayan 56 girişimci adayı, belgelerine kavuştu.

Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile KOSGEB arasında imzalanan protokolle açılan Girişimcilik Kursu tamamlandı. İlçedeki girişimci adaylarının KOSGEB olanaklarından faydalanabilmesi için açılan Girişimcilik Kursu sonunda, toplam 56 kursiyer belge almaya hak kazandı. Kursta başarı sağlayan girişimci adayları, dün saat 14.00’te Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda düzenlenen törenle belgelerine kavuştu.

Törenin açılış konuşmasını yapan Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Devrim, oda olarak başlatılan girişimler sonucunda açılan kursa yoğun bir talep olduğunu belirterek; “Kursiyerlerimiz, eğitmenimiz Mehmet Bey eşliğinde güzel ve başarılı bir eğitim gördüler. Biz bu güzelliği gördükten sonra eğer bu kurs belgelerini almış olan arkadaşlarımız Milas ekonomisine katkı sağlamayı amaç edinip, bu konuda çalışmalarını başlatırsa bizler bu KOSGEB ile iş birliği halindeki kurslarımızı açmaya devam edeceğiz” dedi.

Girişimciler Çalışma Hayatına Atıldı

Büyük oranı kadınlardan oluşan girişimci adaylarından bazılarının henüz belgelerini almadan iş yeri açtığını, ya da iş yeri açmak için çalışma başlattığını belirten Başkan Devrim; “Şu an kursa katılan 5-6 arkadaşımız hemen daha belgelerini almadan çalışmalara başladılar. Altyapı hazırlıklarını yapanlar var; inşallah onlar da iş yaşamına atılacaklar. Bizler yerel yöneticiler olarak kendi bünyemizde kişilere, insanlara, bireylere hizmet sunabilme gayreti içerisindeyiz. Tabii ki Milas’ın güzel bir şansı var: Milas’taki sivil toplum örgütleri, kendilerinin haddi olmamasına rağmen her türlü hizmeti sunmaya gayret ediyor. Yani ‘Oda ne iş yapıyor?’ zihniyetini ortadan kaldırmak için performansımızı her geçen gün arttırmaya devam ediyoruz. Onun için ben belge alan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Kurs eğitmeni Mehmet Billorer de kursun verimli geçtiğini ifade ederek, belge alan patron ve patroniçe adaylarına iş yaşamında başarılar diledi.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından belge törenine geçildi. Başkan Devrim, yönetim kurulu üyeleri ve kurs eğitmeni Billorer tarafından kursiyerlere girişimcilik belgeleri takdim edildi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest