milas-baskan-satrancMilas Belediyespor Kulübü Satranç Takımı elde ettiği başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Milas Belediyespor bünyesinde kurulduğu günden bu yana elde ettiği başarılarla dikkatleri üzerine çeken Satranç Takımı, 27-28 Aralık tarihlerinde Muğla’da yapılan turnuvada üç birincilik, bir ikincilik ve beş üçüncülük elde etti.

8 yaş kategorisinde Toprak Can Mutlukan birinci, Arda Demirkoparan üçüncü olurken; 8 yaş kategorisinde kızlarda İrem Nazlı Yılmaz üçüncü, 11 yaş kategorisinde Egemen Uyar birinci, Birol Mert Öner üçüncü, 11 yaş kategorisinde Begüm Ayten Yılmaz üçüncü, 12 yaş genel kategorisinde Mehmet Bilge ikinci, Emre Barışvar üçüncü, 12 yaş kızlarda Merve Erdoğan birinci oldu. Aynı tarihlerde Bodrum’da düzenlenen en iyi 32’ler turnuvasında da Ozan Emre Aydın ikinci oldu.

Düzenlenen turnuvada dereceye giren sporcular, kulüp yetkilileri ve aile fertleriyle birlikte Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret ettiler. Ziyarette elde edilen başarılarla ilgili Galip Mutlukan tarafından Başkan Tokat’a bilgiler verildi. Satranç oyuncuları ayrıca kendilerine sağlanan desteklerden dolayı Başkan Tokat’a teşekkür etti.
Kendisine yapılan ziyaretten ve elde edilen başarılardan dolayı teşekkür eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Ben bugüne kadar yapılan başarılı çalışmaların artarak devam ettiğini görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Elde edilen başarılar bizleri de daha fazla çalışmaya teşvik ediyor. Bu anlamda sizler için yapabileceklerimizin en iyisini yapmaya devam edeceğiz” dedi.
Başkan Tokat, konuşmasının sonunda ise tüm satranç takımı sporcularının ve ailelerinin yeni yıllarını kutladı.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest