hayvan-katliami-(4)

Milas’ta, 1′i Ören Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait 8 köpek ile 4 kedi, tarım ilacı karıştırılmış kıyma ile zehirlenerek, telef edildi. 3 köpek, sahipleri tarafından zamanında müdahaleyle kurtarıldı. Jandarma, zehirli kıymayı bırakan kişi veya kişilerin belirlenip yakalanması için çalışma başlattı.

Ören Mahallesi’nde, 4-5 Aralık tarihleri arasında kimliği belirsiz kişi veya kişilerce bırakılan tarım ilacı karıştırılmış kıymayla 11 köpek ve 4 kedi zehirlendi. Zehirlenen hayvanlar arasındaki 8 köpek ile 4 kedi telef oldu. Telef olan köpekler arasında Ören Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın 5 yaşındaki ‘Jessy’ isimli köpeğinin de olduğu, veterinerin yaptığı iğneye rağmen acı içinde kıvranarak can verdiği belirtildi. Zehirlenen köpeklerden 3′ü sahiplerinin durumu erken farkedip, gerekli müdahalede bulunmasıyla telef olmaktan kurtuldu.

“Bu Defa Ben Zehirlemedim”

Jandarma olayın ardından şüpheli olarak daha önce aynı suçtan yakalanıp, 500 Lira para cezasına çarptırılan 59 yaşındaki emekli ziraat mühendisi A.G.yi gözaltına aldı. A.G.nin ifadesinde, “Daha önce bazı köpekleri bana saldırdıkları için zehirlemiştim. Ancak, bu defa ben yapmadım. Kimin yaptığını bilmiyorum” dediği belirtildi. İfadesi alınan A.G., serbest bırakıldı.

Hayvanların zehirlenerek telef edilmesine tepki gösteren Ören Mahallesi sakinlerinden 45 yaşındaki Cevriye Ateş, son iki haftada bahçesinde beslediği bir köpek ve kedinin telef edildiğini anlattı. Ateş, “Vicdansızlar zehirli yiyecekleri tüm bahçe, sokak ve parklara atmaya başladılar. Gerekli önlemler alınmazsa daha da ciddi sıkıntılar yaşanabilir” dedi.

Jandarma kedi ve köpeklerin telef edilmesiyle ilgili soruşturmanın sürdüğünü, tarım ilacı karıştırılmış kıymaları bırakan kişi veya kişilerin tespiti edilip, yakalanmasına çalışıldığını bildirdi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest