milas-tefeci-operasyonu-(2)Milas’ta tefecilik iddiası ile gözaltına alınan şüphelilerin Muğla Kaçakçılık Şube Müdürlüğü’ndeki sorgulamaları tamamlanarak adli makamlara sevk edildiler.

Milas ilçesinde ekonomik yönden darboğaza giren kişilere; çek, senet, tapu ve hisse senedi karşılığı nakit para verdikleri ileri sürülen ve A.S. isimli Milas’ın zengin iş adamının çete liderliğini yaptığı ileri sürülen şüpheliler Muğla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonu ile yakalandı. Şüphelilerin, nakit sıkıntısı çeken vatandaşlara çek ve senet imzalattıkları, borçlarını ödemeyen kişileri ise borç batağına sürükleyerek üzerlerine kayıtlı tapu ve hisse senedi ve bono gibi kıymetli evrakları üzerlerine yaptıkları belirlendi. Gelen şikayetleri değerlendiren polis, üç gün önce düzenlediği operasyonda A.S., F.K., A.K, O.Y., C.K., D.C.D. ve Y.P. isimli şüphelileri gözaltına aldı.

Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramada, çok sayıda senet, çek, dekont, tapu ve hisse senedi ele geçirdi. Milas adliyesine sevk edilen şüpheliler, suç işlemek amacı ile örgüt kurmak, tefecilik, tehdit, yağma, konut dokunulmazlığı ihlali ve nitelikli dolandırıcılık suçları nedeniyle savcılığa sevk edildiler.

Haber: İHA

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest