milas-cocuk-senligiMilas Belediyesi ve Milas Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (MİLFOLK) iş birliği ile bu yıl ilki düzenlenen Milas Uluslararası Çocuk Festivali kapsamında Milas’a gelen Azerbaycan, Slovakya, Bulgaristan ve Romanya uyruklu öğrenciler Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat’ı ziyaret etti.

Ziyaret esnasında öğrenciler ülkelerinin yöresel el ürünlerini Başkan Yardımcısı Zeynep Mat’a hediye ettiler. Renkli görüntülere sahne olan ziyarette öğrenciler ilgi odağı oldular. Ziyaret sırasında açıklama yapan Zeynep Mat, “Bu yıl ilki düzenlenen Festivalin coşku içinde geçeceğine inanıyorum. Milas ve kültürümüzü tanıtmak amacıyla bu tür festivallerin düzenlenmesi çok önemli. Önümüzdeki yıllarda festivalin kapsamını genişleterek daha fazla katılım sağlamak için çalışacağız. Bu festivalin düzenlenmesinde büyük emeği olan MİLFOLK Derneğine ve Başkanı Oğuz Yiğit’e teşekkür ediyorum” dedi
Festival, kortej yürüyüşü ile start aldı. Milas Belediyesi Hizmet Binası önünden başlayacak olan kortej yürüyüşü, Atapark’ta sona erdi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest