minibuste-yasayan-kanserliye-devlet-sahip-cikti_2349_dhaphoto1Marmaris’te, arızalı bir minibüsün içinde yaşayan akciğer kanseri 51 yaşındaki Osman Babat’a Muğla Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Ali Akkuzu sahip çıktı. Hastanede sağlık kontrolleri yapılan Babat, devlet himayesi altında hayatını sürdürecek.

Marmaris İlçesi’nde emlakçılık yaparak geçimini sağlayan Osman Babat, sağlık sorunları yaşayınca tedavisi için tüm birikimlerini harcadı. İşsiz ve parasız kalan Babat, kanser hastalığı nedeniyle çalışamaz duruma geldi. Bir arkadaşının arızalı olduğu için park halinde bulunan minibüsünde barınan Babat, çevre sakinlerinin yiyecek yardımlarıyla yaşamını sürdürdü.

Gökbayrak Dergisi Marmaris Temsilcisi Ahmet Yılmaz, kimsesiz adamın durumu hakkında Muğla Aile Sosyal Politikalar Müdürü Ali Akkuzu’ya bilgi verdi. Gazeteci Yılmaz gelişmeleri şöyle anlattı:

“Minibüste yaşayan kimsesiz vatandaşı görünce yardım etmek istedim. Tedavi belgelerini inceledim ve akciğer kanseri olduğunu, ayrıca beyninde tümör olduğunu öğrendim. Telefonla Muğla Aile Sosyal Politikalar Müdürü Ali Akkuzu’yu arayarak hasta hakkında bilgi verdim. Akkuzu, Marmaris Devlet Hastanesi’nden sağlık ekibi gönderdi. Sağlık ekipleri, Babat’ı yaşadığı minibüsten alarak ambulansla Marmaris Devlet Hastanesi’ne getirdi. Temizliği ve bakımı yapılan hastanın tomografisi çekilerek tahlilleri yapıldı.”

Herhangi bir sağlık güvencesi bulunmayan Osman Babat’ın başka bir hastaneye sevk edileceği ve tedavisine devletin himayesi altında devam edileceği belirtildi. Kemeraltı Mahallesi kapalı pazaryeri yakınlarındaki minibüsün ise, sahibine ulaşılarak çekildiği bildirildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest