minik-ali-ucurum-(1)Bodrum’da bebek arabasıyla yokuştan kayan çocuğu, dükkanının önünde duran esnaf uçuruma birkaç metre kala kurtardı.

Bodrum’a bağlı Göltürkbükü Mahallesi’nde İnönü Caddesi 110 Sokak’ta yaşanan olayda, evinin önünde 4 yaşındaki abisiyle oynayan 2,5 yaşındaki Ali Ceyhan abisinin bebek arabasını itmesiyle yokuştan hızla aşağıya doğru ilerlemeye başladı. Yokuşunun eğiminin çok dik olmasıyla bebek arabası hızlı bir şekilde yokuştan sık sık arabaların geçtiği yola doğru ilerlerken, bebek arabasının çıkardığı sesi dükkanının önünde telefonla konuşan esnaf Tufan Milat, fark etti. Milat, çocuğu görünce elindeki telefonu da fırlatarak son anda bebek arabasını yakaladı.

Bebek arabasından fırlayan küçük çocuk bahçe duvarına bir metre kala şarampole düşmekten son anda kurtulurken çocuğu kurtaran Tufan Milat, telefonla konuştuğu sırada bir anda bağırma sesi duyduğunu belirterek, “Çocuğu yakalamak bize düştü. Çocuğu tutmaya çalıştım ama araçtan fırladı. Dik bir yokuştu. 17 saniye önce araç geçmişti. Mucize bir kurtuluş oldu” dedi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest