can-cun2013’te geçirdiği trafik kazası sonrasında yapılan müdahalelerle hayata dönen Can Cüncan 2 sene sonra tekrar Özel Bodrum Hastanesi’ndeydi.

2013’te 5 yaşındayken geçirdiği trafik kazası sonrasında Özel Bodrum Hastanesi’ne getirildiğinde, Can’ın sağ kolunda kırık, bacağında tendon kopması ve kafa travmasına bağlı beyin kanaması dolayısıyla hayati tehlikesi vardı. Acildeki müdahalesinden sonra hemen Yoğun Bakım Ünitesine alındı. Çekilen beyin MR ı ve beyin tomografisi sonucunda Can’ın kafatasında 4 ana parça kırık ve kırıklardan kaynaklı çökme ve kanama vardı. Ayrıca sol kulak işitme bölgesini çaprazlayan kırık vardı ve görme merkezinin üstünde beyin ana toplardamarı yırtıktı. Can’da görme kaybı başlamıştı. Süratle ameliyata alındı. Op. Dr. Abdullah Servet’in gerçekleştirdiği yaklaşık 4 saat süren beyin ameliyatının ardından Ortopedi Uzmanı Op. Dr. Barış Coşkun da gereken ortopedik müdahaleleri gerçekleştirdi. Her iki ameliyat da son derece başarılı geçti. Can üçüncü günde yeniden görmeye başladı, sağ kolundaki felç geriledi ve haftasında da herhangi bir kalıcı hasar olmaksızın taburcu edildi.

Can şimdi 7 yaşında ve son derece sağlıklı. Bu bayram öncesi kafatasındaki 9 vida ve 3 plak, kendisini iki sene önce hayata döndüren Özel Bodrum Hastanesi Beyin Cerrahı Abdullah Servet tarafından çıkartıldı. Can ve ailesi hastaneden ayrılmadan önce Op. Dr. Abdullah Servet’i odasında ziyaret etti. Yaşanan duygusal anlardan sonra Can’ın annesi Sedef Cüncan duygularını şöyle ifade etti:

‘ Oğlumuz iki sene önce yapılan zamanında ve doğru müdahale sonucu kurtuldu. Herhangi bir hasar da kalmadı. Başta Dr. Abdullah Bey ve Dr. Barış Bey olmak üzere Özel Bodrum Hastanesi’ndeki tüm personele çok şey borçluyuz. Hepsi inanılmaz destek sağladılar, inanılmaz duygusal anlar yaşadık. Bizimle beraber onlar da ağladılar onlar da güldüler. Aradaki bağı hiç koparmadık sanki aileden biri gibi hissediyoruz. Oğlumuzu bize sapasağlam geri verdikleri için minnettarız.’

Özel Bodrum Hastanesi Beyin Cerrahı Abdullah Servet ise Can’ın bundan sonra herhangi bir müdahale gerekmeksizin normal hayatına tamamen sağlıklı bir şekilde devam edecek olmasından dolayı büyük bir mutluluk ve gurur duyduklarını belirtti.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest