bale-fest16. Uluslararası Bodrum Dans Festivali ikinci gününde çocuk ve genç dansçıların gösterileriyle devam etti.

Bu yıl aynı zamanda Turgutreis Meydanı’nda da devam eden festivalde Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde sahneye çıkan çocuk ve genç dansçılar beğeni topladı. Bodrum’daki okul öğrencileri, bale okulları ve Ukraynalı çocuklar yerel, bölgesel ve modern danslarıyla sahnede gösterilerini sunarken, özellikle minik dansçılar gösteriyi izleyenler tarafından yoğun alkış aldı.
Sevinç Rızazade Bale Grubu’nun minik dansçılarından biri seyircilere bakıp kalınca bir anda Kuzey Hendeği yoğun alkışla yankılandı. Oynadığı televizyon dizileriyle tanınan ve Bodrum’da kendi ismiyle kurduğu Burçak Işımer Dance Of Blue Bale Stüdyosu’nun minik dansçıları da büyük beğeni toplarken, Işımer sahne önünden minik dansçılarıyla adeta sahnedeymiş gibi dans etti.
Öte yandan sahne gösterileri öncesinde Bodrum Dans Kulübü Gençlik ve Sanat Merkezinde düzenlenen festival tanıtımında, festivale katılan ülkelere ve gruplara Bodrum Belediye Başkan Vekili Güneri Günaydın tarafından hediyeler takdim edilirken, gençlik ve sanat merkezinin yapımında emeği geçenlere de teşekkür plaketi verildi.
Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest