motosiklet-suruculerine-zor-anlar-yasatiyor-(1)Bodrum sokaklarında dolaşan kurt kırması bir sokak köpeği, özellikle motosiklet sürücülerine zor anlar yaşatıyor.

Bodrum Belediye Meydanı, Barlar Sokağı olarak bilinen Cumhuriyet Caddesi ve Neyzen Tevfik Caddesi’nde dolaşan kurt kırması sokak köpeği, yoldan geçen motosikletlere saldırarak sürücülerin zor anlar yaşamasına neden oluyor. Zaman zaman hızını alamayan köpek sürücülere sadece havlamakla kalmıyor, sürücülerin ayağını da ısırmaya çalışıyor ve bazen bunu başarıyor.

Kendini bilmez vatandaşların sürekli gözünün önüne ışık tutarak ‘ Tut tut tut’ demesi nedeniyle bu köpeğin saldırganlaştığını söyleyen bir vatandaş “Bu köpeğe çözüm bulmazlar ise birinin canını yakacak gibi duruyor” dedi.

Öte yandan Bodrum sokaklarında yaşayan sokak hayvanı sayısında büyük bir artış yaşandığı gözlemlenirken, birçoğunun kulağında küpe olmadığı da gözlerden kaçmıyor. Özellikle yaz aylarında Bodrum’a gelerek aldıkları evcil hayvanları, Bodrum’dan giderken başı boş bırakan vatandaşların bu durumu yaratan en büyük etkenlerden biri olduğu söyleniyor.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest