giray-turker-(2)Bodrum’dan geçen 26 Aralık’ta yola çıkan 50 yaşındaki reklamcı Giray Türker, Güney Afrika yolculuğunu tamamladı. 20 bin 700 kilometre yol yaparak Cape Town’a ulaşan Türker, yol boyunca çektiği fotoğraflarla Bodrum’da sergi açıp, elde edeceği geliri çocuklar ile ilgili hayır kurumlarına bağışlayacağını söyledi.

Bodrum’da yaşayan reklamcı Giray Türker, geçen 26 Kasım’da motosikletiyle Güney Afrika yolculuğuna çıktı. Yolculuğu boyunca 20 bin 700 kilometre yapan Türker, geçen cumartesi sabahı önce Hint Okyanusu ile Atlas Okyanusu’nun birleşme noktası niteliğinde olan Cape Agulhas’a andından Cape Town’a ulaştı. Mısır, Sudan, Etiyopya, Kenya, Tanzanya, Malawi, Zambiya, Botswana, Namibya’yı geçerek Güney Afrika’ya ulaşan Türker, yol boyunca binlerce fotoğraf çekip, Afrika’nın büyülü ve vahşi doğasını görüntüledi. Türker yolculuğu boyunca çeşitli dillerde yazılmış Türkiye ve Bodrum’u giray-turker-(4)tanıtan broşürler de dağıttı. Uzakdoğu ve Asya turlarının ardından çıktığı Güney Afrika turunu da başarıyla bitiren Türker, şöyle dedi:

“Dünya gerçekten savaşlarla bombalarla uğraşılmayacak ve herkese yetecek kadar güzel ve değerli. Böyle bir tura çıkmayan barışın, doğallığın ve insanlığın geçtiği zor günlerin anlamını fark etmekte güçlük çekebilir. Dünyanın her köşesi bir başka güzel. İnsanı ve coğrafyası ile bu güzellikleri Bodrumlularla ve konuklarımla Bodrum’da açacağım sergiyle paylaşacağım. Fotoğrafların satışından elde edilecek geliri ise çocuklarla ilgili bir hayır kurumuna bağışlayacağım.”

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest