mugla-sitki-kocman-universitesi-2Sportif faaliyetlerde önemli başarıla imza atan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi güreşte B klasmandan A klasmana yükseldi.

Üniversite Güreş Takımı, Nisan ayı ortalarında gerçekleştirilen ve Trakya Üniversitesinde düzenlenen ‘Üniversiteler arası Türkiye Güreş Birinciliği B Klasmanı’nda Türkiye 2.si olarak A klasmanına yükseldi.
Güreşlerde Üniversite öğrencilerinden Ozan Mühürcü 71 kg’da Türkiye Birincisi, Ahmet Doğan Bayır 80 kg.’da Türkiye Birincisi, Osman Karagöz 75 kg.’da Türkiye üçüncüsü, Akif Erdoğan 66 Kg.’da Türkiye Üçüncüsü oldu.

MSKÜ Futsal Takımı Türkiye 2’ncisi

mugla-sitki-kocman-universitesi-1Üniversiteler Spor Ligi müsabakalarında mücadele eden Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Futsal Takımı Türkiye ikincisi oldu. 12 farklı grupta 60 üniversitenin yarıştığı ve grup birincilerinin Play-Off finallerine katılmaya hak kazandığı 2014-2015 Üniversiteler Spor Liginin grup müsabakalarında MSKÜ takımı 4 maçta 4 galibiyet ve 12 puanla grup 1.si oldu. Futsal Ünilig Türkiye Finallerine gitmeye hak kazanan MSKÜ Futsal Takımı, 2-6 Mayıs 2015 tarihleri arasında Samsun On Dokuz Mayıs Üniversitesi’nde düzenlenen Üniversiteler Spor Ligi Futsal Türkiye Finallerinde Türkiye 2.si olarak büyük bir başarıya daha imza attı.
Dr. Kemal Göral’ın antrenörlüğünü yaptığı takım, grup maçlarında Adnan Menderes Üniversitesini 8-5, Karabük Üniversitesini 9-5 yenen ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile 4-4 berabere kalarak grup 1.si oldu. Yarı finalde de Eskişehir Osmangazi Üniversitesini 9-4’lük skorla geçerek adını finale yazdırdı. Finalde son 2 senenin Türkiye Şampiyonu İstanbul Üniversitesi ile karşılaşan MSKÜ Futsal Takımı, uzun süre önde götürdüğü ve normal süresi 2-2, uzatma süreleri 3-3 biten maçta, penaltılar sonucu 6-5 mağlup olarak Türkiye 2.si oldu.

mugla-sitki-kocman-universitesi-3MSKÜ Kickboks’ta 5 Madalya İle Döndü

Bolu’da düzenlenen Üniversiteler Arası Kickboks Türkiye Şampiyonası’nda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi takımı madalyalarla döndü. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi 2 gümüş ve 3 bronz madalya olmak üzere toplamda 5 madalya kazandı.
MSKÜ Kickboks takımı sporcularından Murat Algül ve Ahmet Ali Sapmaz Türkiye 2’ncisi, Çağlar Bingöm, Aydan Yurtseven ve Naz Kargın Türkiye 3’üncüsü oldu.
Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest