mugla-itfaiyesi-(2)Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı, düzenlediği eğitim programları ile bugüne kadar 28 bin 511 kişiye yangın eğitimi verdi.

Muğla’nın büyükşehir olmasından sonra il genelinde 13 ilçe amirliği, 27 istasyon olmak üzere toplam 40 noktada 505 personel, 142 araçla hizmet veren İtfaiye Teşkilatı yangın eğitimlerine ağırlık verdi. Muğla genelinde yangın, doğal afet, kaza gibi birçok olayda vatandaşların kısa sürede yanında olan Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı düzenlediği eğitim programları ile de bugüne kadar 28 bin 511 kişiye yangın eğitimi sundu.

İtfaiye Daire Başkanı Raşit Çöl, Muğla gibi geniş, yüzde 68′i orman olan bir coğrafyada en iyi hizmeti sunmak için teşkilatı en aktif şekilde yapılandırdıklarını söyleyerek, “Muğla, doğal güzellikleri, iklimi, geniş coğrafyası ile farklı ve özel bir il. Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatımız son teknoloji araç ve gereçleri, eğitimli personeli ile bu özel coğrafyada 7 gün 24 saat hizmet veriyor. Teşkilatımız yangın, sel, doğal afet, kazalara aktif ve etkin müdahalesinin yanında düzenlediği eğitim programları ile de vatandaşlarımızı bilgilendirmeye önem veriyor” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest