nihat-ozturkAnkara’da 37 kişinin öldüğü terör saldırısı, Muğlalı milletvekilleri ile kentte siyaset yapan çeşitli partilerin temsilcilerince yapılan açıklamalarla kınandı.

AK Parti Muğla milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk, CHP milletvekilleri Akın Üstündağ ve Nurettin Demir, MHP Milletvekili Mehmet Erdoğan, AK Parti İl Başkanı İhsan Küreci, CHP İl Başkanı Mürsel Alban ve MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz, Ankara’da 37 kişinin ölümüyle sonuçlanan bombalı terör saldırısını ayrı ayrı yaptıkları yazılı açıklamalarla kınadı.

CHPve MHP’li Vekillerden Hükümete Eleştiri

akin-ustundagCHP’li Milletvekili Üstündağ ayrıca, hükümetin politikalarının ülkeyi Ortadoğu karanlığına hızla ittiğini, bu politikalardan derhal vazgeçilmesi gerektiğini belirterek, “Sorumlular istifa etmelidir” dedi. Bir diğer CHP’li Milletvekili Demir ise, sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta, “Ah ah ne canlar yandı. Yazık. O İçişleri Bakanı hala o koltukta kalacak mı? Sağır sultan bile Ankara’da yeni bir patlama olacağını duydu. Ama bu hükümet bir türlü duymadı” paylaşımında bulundu.

MHP Milletvekili Mehmet Erdoğan da, “Ankara’da gerçekleşen ve şimdilik, 37 kişinin hayatını kaybettiği ve 127 kişinin yaralandığı terör saldırısı ile ilgili bir açıklama yapmadan önce bekledim. Bekledim ki; belki sorumlulardan birisi çıkar da sorumluluğu üstüne alır ve mehmet-erdoganhepimizin beklediği o erdemli davranışı sergiler. Ama görünen o ki ateş düştüğü yeri yaktı, kül etti ve geride gözü yaşlı aileler kaldı. Artık millete ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye çalışan mevcut siyasi iktidarın hiçbir mensubundan erdemli davranışlar beklemiyorum. Biliyorum ki sizler de beklemiyorsunuz. Terörle birlikte yaşamayı öğrenmek, bu milletin hak ettiği bir sonuç değildir” dedi.

Haber: DHA

 

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest