muglada-kadinlardan-fener-alayi-(3)Muğla’da “Batsın bu dünya, biz yeniden kurarız” sloganıyla bir araya gelen yüzlerce kadın, fener alayı yürüyüşü düzenledi.

Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe’de, yürüyüş düzenlendi. Menteşe Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, Karya Kadın, Emek-Benim Kadın, Cumhuriyet Kadınları ve Akdeniz Yeşilleri dernekleri, KESK Bileşenleri, Muğla Barosu, Tabip Odası, Birleşik Haziran Hareketi ile çeşitli siyasi parti ve platform üyesi 200 kadın yürüyüşe katıldı.

 

muglada-kadinlardan-fener-alayi-(1)

“Batsın bu dünya, biz yeniden kurarız” sloganıyla bir araya gelen kadınlar, bando eşliğinde fener alayı yürüyüşü yaptı. “Kadınlar Yaşamı Savunuyor” pankartının açıldığı yürüyüşte; “Gece sokağa çıkarız, kısa da giyiniriz, tahrik de ederiz, zaten bakire değiliz”, “Kadın renk değil, bireydir”, “Fıtratımda direniş var”, “Kadın katillerine indirim yok, Özgecan yasası çıksın” ve “Görünmeyen emek sesini yükselt” dövizleri taşındı. Kentin cadde ve sokaklarında “Dünya yerinden oynar, kadınlar özgür olsa” ve “Erkekler vuruyor, devlet koruyor” sloganları atan kadınlar başlangıç noktası Sınırsızlık Meydanı’nda yürüyüşü bitirdi.

Gruptakiler yapılan basın açıklamasının ardından, gönüllerince eğlendikten sonra olaysız dağıldı.

muglada-kadinlardan-fener-alayi-(4)Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest