suleyman-akbulut-(2)Muğla Gazeteciler Cemiyeti, Hürriyet Gazetesi’ne yapılan saldırılara tepki gösterdi. Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, “Bu saldırı, kendisi gibi düşünmeyenlerin, basına karşı körükledikleri kin ve nefretin hangi boyutlara varabileceğini göstermiştir” dedi.

Muğla Gazeteciler Cemiyet Başkanı Süleyman Akbulut, Hürriyet’in İstanbul’daki merkez binasına yapılan saldırılar ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Medyanın baskı ve tehdit altında olduğunu ifade eden Akbulut şöyle dedi:

“Bu saldırı, kendisi gibi düşünmeyenlerin basına karşı körükledikleri kin ve nefretin hangi boyutlara varabileceğini açıkça göstermiştir. Hürriyet’e yapılan saldırı bu anlamda korkunçtur. Bu bir zorbalıktır ve hangi nedenle olursa olsun zorbalık kabul edilemez. Hürriyet’teki meslektaşlarımızın yanında olduğumuzu belirtiyor, saldırganların yakalanıp cezalandırılmasını talep ediyoruz. Medya kuruluşlarına ve gazetecilere yönelik saldırıyı yapanlara karşı bugüne kadar sürdürülen cezasızlık tavrının bu olayda artık son bulacağını düşünüyoruz.”

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest