muglaspor-okculari-(2)Muğla’nın Yatağan İlçesi’nin Bencik Köyü’nde 5 yıl önce aile hekimi olarak göreve başlayan Dr. Ejder Sönmez’in çalıştırdığı Muğlaspor okçuluk takımı, Samsun’da 3-5 Şubat’ta düzenlenen Salon Minikler Türkiye Şampiyonası’ndan 1 kupa, 1 rekor ve 3 madalyayla döndü.

Samsun Tüyap Fuar Alanı’nda 29 ilden 237 sporcunun katılımıyla gerçekleşen şampiyonda makaralı yay kategorisinde Muğlalı okçulardan Songül Lök birinci olurken, Gülçin Balık ikinci, Sevda Yaka da üçüncülük kürsüsüne çıktı. Muğlaspor ise takım sıralamasında 247 puanla Türkiye rekoru kırarak üst üste dördüncü kez şampiyon oldu.

5 yılda katıldıkları yarışmalarda 58 madalya kazanıp, ferdi ve takım olarak 15 Türkiye rekoru muglaspor-okculari-(3)kırdıklarını dile getiren Dr. Ejder Sönmez, “Çocuklarımız 5 yıl önce tanıştıkları bu sporda tüm olanaksızlıklara rağmen neler yapabileceklerini kısa sürede gösterdiler. Yatağan Kaymakamlığı, Yatağan Belediyesi, Muğlaspor Kulübü ve okul müdürleri çocuklarımıza sahip çıkıp destek verdi. İmkansızlıkları ve zorlukları asla bahane etmedik. Güçlü bir sponsor desteği ile bu çocukların yakın gelecekte dünya ve Avrupa şampiyonalarında hatta olimpiyatlarda dereceye girmesi hayal değil” diye konuştu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest