muglaspor-tekin-imzaladiBölgesel Amatör Lig’de (BAL) önümüzdeki yıl şampiyonluğu hedefleyen Muğlaspor, ilk iş olarak takımın hocası ile sözleşme imzaladı. Aydınlı teknik adam Tevfik Ata Tekin ile prensip anlaşması yapan Yeşil Beyazlılar, bu anlaşmayı resmiyete döktü. Yeni teknik direktör için düzenlenen imza törenine Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş de katıldı.

Muğlaspor Teknik Direktörü Tevfik Ata Tekin düzenlenen imza töreni sonrası resmen görevine başladı. Törende konuşan Muğlaspor Kulübü Başkanı Haluk Beyimoğlu, kulüp tarihinde ilk defa bir belediye başkanının imza törenine katıldığını belirterek, maddi ve manevi olarak kulübün yanında olan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’e teşekkür etti. Yeni Teknik Direktör Tevfik Ata Tekin ile Muğlaspor’un sezon sonunda 3. Lig özlemini sona erdireceğini ifade eden Kulüp Başkanı Beyimoğlu, şampiyonluğa gidecek bu zorlu yolculukta tüm camianın birlik ve beraberlik içinde tek yürek olması gerektiğini kaydetti.
Muğlaspor camiası içinde bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Teknik Direktör Tevfik Ata Tekin, “Sayın Belediye Başkanımızın imza törenine katılması, kulübümüzün şampiyonluk hedefi için çok önemli bir adım. Yönetim kurulumuz, teknik heyet, futbolcu arkadaşlarımız ve taraftarlarımızla birlikte bütünleşerek şampiyonluk hedefine ulaşmak istiyoruz. Muğlasporumuzun hedefi sadece 3. Lig değil, daha da üst ligler olacak. Bu doğrultuda çalışmalarımıza bugünden itibaren başlıyoruz. Bu davamıza tüm şehrimiz ve camiamızın ortak olmasını istiyoruz” dedi.
Menteşe Belediyesi olarak her zaman Muğlaspor’un maddi ve manevi olarak yanında olduklarını ifade eden Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Muğlaspor geçmişte üst liglerde büyük başarılar elde etmiş ve ülke futboluna çok sayıda yıldız isim armağan etmiştir. Muğlaspor’umuz Ege’nin önde gelen kulüplerinden bir tanesi. Geçmişteki büyük Muğlaspor’u yeniden oluşturmak için bugün bir adım attık. Hocamız kariyeri ve tecrübesi ile takımımıza büyük katkılar sağlayacak. Uzun vadeli planlamamızda ilk hedefimiz gelecek sezon 3. Lig’e yükselmek. Yeni hocamız Tevfik Ata Tekin’e camiamıza hoş geldin diyor, başarılar diliyoruz” dedi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest