muhtar-facebookBodrum’a bağlı Kum Köy Mahalle Muhtarı Ergün Taş’ın facebook hesabını ele geçiren kişi veya kişiler muhtar Ergün Taş’ı zor durumda bıraktı.

Geçtiğimiz Cumartesi günü akşam saatlerinde bazı tanıdıklarının kendisini arayarak “Facebook hesabından kredi kartı numarası istiyorsun çekiliş için, ne çekilişi hayırdır ?” şeklinde telefonlar alan Muhtar Ergün Taş hesabının dolandırıcılar tarafından ele geçirildiğini öğrenince geceyi tanıdıklarını arayarak geçirdi. Muhtar Ergün Taş, facebook hesabında bulunan birçok kişiyi arayarak durumu anlattı ve kesinlikle kart bilgilerini vermemelerini söyledi. Kart bilgisi dışında Facebook hesabında bulunan bayanlara da uygunsuz mesajlar gönderildiğini duyan Ergün Taş savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu.

Yeni Yıla Özel Hediye Çekilişi

Facebook hesaplarını ele geçiren kişi veya kişiler önce “ Selam Nasılsın” yazıyor ve karşı taraftan mesaj geldiğinde hemen konuya giriyor ve “ Saol ben de iyiyim yeni yıla özel hediye çekilişi dağıtıyorum, seni de düşündüm kredi kartın yanında mı?” yazarak karşı taraftan kredi kartı bilgilerini istiyorlar ve “ oasisten gelen mesaja kart numaranı yazarak evet yaz” yazıyorlar.

Taciz Şeklinde Kelimeler Sarf Etmişler

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek şikayette bulunan Kum Köy Mahalle Muhtarı Ergün Taş dilekçesinde şunları yazdı:

“ 20.12.2014 akşam saatlerinde, internette facebook üzerinden facebook hesabımın şifre bilgileri alınmıştır. Söz konusu şüpheli, benim şifrelerimi internetten çalarak bilgilerimi edinmiştir. Tanıdığım bütün arkadaşlarıma adımı kullanarak kredi kart numarası ve bayan arkadaşlarıma taciz şeklinde kelimeler sarf etmiştir. Şu an Kum Köy Mahallesi muhtarlık görevimi devam ettirmekteyim. Söz konusu kişi ve kişiler tarafından mağdur duruma düşürüldüm. Gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim”

Her defasında farklı bir yöntem izleyerek vatandaşları dolandırmaya çalışan kişi veya kişilere karşı uyarılarda bulunan yetkililer, kesinlikle cep telefonundan veya sosyal medya üzerinden kendilerinden özel bilgilerini isteyen kişilere inanmamalarını isteyerek dikkatli olmaları gerektiğini belirttiler.

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest