muhtarlar-(2)Seydikemer Belediyesi ve Seydikemer Tüm Muhtarlar Derneği’nin birlikte tertip ettiği toplantıda muhtarlar, mahallelerindeki telefon ve elektrik hizmetleri ile ilgili pek çok konuda bilgi sahibi oldu. 

Toplantıların verimli geçtiğini ifade eden Tüm Muhtarlar Dernek Başkanı Mehmet Güven, toplantının tertip edilmesini sağlayan Belediye Başkanı Yakup Otgöz’e teşekkür etti.

Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantılarda önce Telekom Fethiye İlçe Müdürü Hüseyin Gölcü ile bir araya gelen Seydikemerli muhtarlar, mahallelerindeki arızalar ve yatırım programları hakkında bilgi aldı. Yapılan toplantıda muhtarlar bazı arızaların geç tamir edilmesinden şikayetçi olurken; özellikle Seydikemer’de Telekom’a ait bir birimin konuşlandırılmasını talep etti. Bazı arızaların gecikmesini kabul eden Telekom Fethiye İlçe Müdürü Gülcü de pek çok mahallede kabloların çalındığından şikayetçi olarak vatandaşlardan hırsızlıkla ilgili durumlarda kendilerine yardımcı olunmasını talep ettiklerini belirtti. Toplantıdan çıkan bir diğer sonuca göre de muhtarlar mahallelerindeki arızaları, telefon numarası bazında Muhtarlar Derneği aracılığı ile topluca Telekom’a bildirecek.

“41 Mahallade Çalışma Yapacağız”

Günün ikinci toplantısında Aydem Fethiye İlçe Müdürü Muzaffer Ekinci ile bir araya gelen muhtarlar, abone ve arıza yetkililerin de katıldığı toplantıda mahallelerindeki elektrik hatları ve voltaj düşüklüğü gibi konulardaki sorunlarını iletti, Seydikemer’de de müdürlük açılmasını talep etti. Aydem Müdürü Ekinci dönemin Başbakanı Turgut Özal dönemindeki hizmet seferberliği ile çekilen enerji nakil hatlarını gün be gün yenilemeye başladıklarını ifade ederek “Seydikemer İlçemizde mahallelerimizin genel durumunu biliyoruz, 41 mahallemizin 2015 yatırım programına teklifini yapıyoruz. Tabii ki bu hepsi bir anda yapılacak gibi algılanmasın; bunu biz 5 yıl içerisinde yenileyeceğimizi tahmin ediyorum. Fethiye ile birlikte yaklaşık 10 milyon 490 bin Lira gibi bir para çıkıyor, tüm yatırımı hesaplarsak 2015 yılı için 18 milyon bunun hepsini almak mümkün değil. Biz bunu 5 yıl içerisine yayarsak ben mahallelerimizin hepsine sağlıklı bir elektrik verebileceğimize inanıyorum” dedi.

Güven: “Verimli Bir Toplantı Oldu”

Her iki toplantının da verimli geçtiğini kaydeden Seydikemer Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven, “Mahalle muhtarlarımızla Belediye başkanımız ile birlikte geçen hafta toplantı yapmıştık. Mahalle muhtarlarımızdan gelen şikayetler üzerine Telokom ve Aydem hakkında şikayetler üzerine ilk olarak Telokom müdürümüzle görüştük, daha sonra da Aydem müdürümüzle görüştük. Mahalle muhtarlarımız, bölgelerindeki sorunları hakkında Telokom ve Aydem müdürlerimize ilettiler. Müdürlerimiz de sorunların en kısa sürede ivedilikle yapacaklarını belirttiler. Ben burada toplantıyı tertip edilmesinde öncülük eden belediye başkanımıza, toplantıya katılarak biz muhtarların sıkıntılarını dinleyen müdürlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Otgöz, Denizli’ye Gidecek

Her iki toplantıya katılan ve kurumlar arası iş birliğinin önemine dikkat çeken Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz de “Seydikemer yeni bir ilçe ve geçmişten bu yana süregelen bazı sıkıntıları var. Tüm sıkıntılar bir anda giderilemeyecek evet ama, tüm kurumlar bir araya gelerek istişare içinde çalışırsa çözümler hızlanacaktır. Bizler de Seydikemer Belediyesi olarak vatandaşlarımızın her türlü sorununun yanında olacağız. Denizli’ye giderek Seydikemer’de müdürlük açılması yönünde görüşme yapacağım. Toplantımıza katılan başta Aydem ve Telekom Müdürlerimiz olmak üzere muhtar arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” dedi.

Haber: İHA

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest