mursel-albanMuğla’da CHP İl Başkanlığı’nın iki liste ile gidilen olağan genel kurulunda mevcut başkan Mürsel Alban yeniden başkan seçildi.

Muğla CHP İl Başkanlığı’nın 35′inci olağan genel kurulu, dün (Pazar) Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Divan Başkanlığı’nı CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Özel’in yaptığı kongreye CHP Muğla Milletvekilleri Nurettin Demir, Ömer Süha Aldan ve Akın Üstündağ, CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, ilçe başkanları, belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Seçim öncesi konuşan mevcut İl Başkanı Mürsel Alban, “Partimizde herhangi bir sorun yok. Birlik ve beraberlik içerisinde birçok çalışmaya imza atacağız. Göreve geldiğimiz 1 yıl içinde hiçbir örgütü ve üyeleri birbirinden ayırmadan, ötekileştirmeden bir arada tutmaya çalıştık. İddia edildiği gibi partimizin belediye başkanları arasında ayrışma, kırılma yoktur. Büyükşehir Yasası’ndan kaynaklanan bazı sorunlar vardır. Bunlar da aşılacaktır” dedi.

mugla-chp-(2)Konuşmaların ardından gerçekleşen seçimde 612 delegeden 562′si oy kullandı. Mevcut başkan Mürsel Alban 424 oy ile görevine kaldığı yerden devam ederken, rakibi Süleyman Uslu ise 138 oy aldı. Delegelerin oyları ile yeniden başkan seçilen Mürsel Alban’ın yönetim kurulu listesi ise şu isimlerden oluştu:

“Ali Alper, Mustafa Coşkun, Şeref Çağırkan, Onur Gündoğan, Cenk Gürsoy, Mehmet Güven, Bircan İnan, Ahmet Korkmaz, Rüya Mansuroğlu, Özgür Oğuz, Çiğdem Başarır Sandıkçıoğlu, Neriman Seçer, Hüsamettin Tepeli, Nesrin Tiriç, Hakan Ünsal, Kıvılcım Yavuz, Müge Yenisu, Vahdettin Yıldız, Nihal Yılmaz, Adem Zeybekoğlu.”

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest