suMuğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü Fethiye İlçesi Yanıklar Mahallesi’nde başlattığı 2 bin 500 metre uzunluğundaki içme suyu hat yenileme çalışmasıyla 250 hanenin su sorununu giderdi.

Yaz mevsimi nedeniyle vatandaşların susuzluk çekmemesi için yoğun çaba harcayan MUSKİ Genel Müdürlüğü, son olarak Fethiye İlçesi Yanıklar Mahallesi’ndeki içme suyu hattını yeniledi. Mahalledeki içme suyu hattının seraların içinden geçmesi, ekiplerin hat üzerindeki su kaçaklarına müdahale etmelerinde zorluk çıkardığı için mahallede su basınç sıkıntısı yaşanmasına neden oldu. Vatandaşlardan gelen şikâyetler üzerine harekete geçen MUSKİ 6. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri sorunu çözmek için bölgede hat yenileme çalışması başlattı. Kısa sürede tamamlanan ve 2 bin 500 metre uzunluğundaki hat yenileme çalışmasıyla birlikte 250 hanenin su sıkıntısı giderildi.

Konu hakkında konuşan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, hat yenileme çalışmalarının tamamlandığını ve ekiplerin içme suyu hatlarından evlere bağlantı yapmaya başladıklarını belirtti. Çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini vurgulayan Ülgen, “ Yanıklar Mahalle’mizde içme suyu hattı seralar ve yerleşim yerlerinden geçiyordu. Biz de buradaki su kaçaklarına müdahale edemiyorduk, bu nedenle de mahallede basınç sıkıntısı oluştu. Bu sıkıntıyı çözmek için de mahallenin içme suyu hattını başka bölgeye alarak yeniledik. Çalışmalarımız tüm il genelinde hız kesmeden devam edecektir” dedi.

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest