muskiDevlet Su İşleri (DSİ) 21. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılacak olan, Geyik Barajı’ndan Bodrum Yarımadası’nı besleyen ana isale hattındaki bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle Bodrum’da yaşanacak olan 15 günlük su kesintisi için Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü (MUSKİ) ekipleri hazırlıklarını tamamladı. Bodrum Yarımadası’nda 76 bin aboneye su sıkıntısı yaşanmaması için MUSKİ Su ve Kanal İşletme Daire Başkanlığına bağlı 1. Bölge Şube Müdürlüğü ekiplerinin, Bodrum Yarımadası’nda bulunan 11 beldede toplam 148 personeli ile vatandaşlara hizmet verecek.

Bölgede 15 günlük su kesintisinde vatandaşların su sıkıntısı yaşamaması için 71 noktadaki içme suyu kuyusundan 82 adet içme suyu deposuna su verilecek. Muğla Valiliği tarafından alınan karar sonrası çalışmalarına hız veren MUSKİ Su ve Kanal İşletme Daire Başkanlığına bağlı 1. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri, MUSKİ Plan Proje Daire Başkanlığı tarafından toplam 16 noktada sondaj çalışması yaptı. Sondaj çalışmalarında 2 noktada borulama çalışmaları yapılırken, 14 noktadaki çalışmalara devam ediliyor.

“Zorunluluk Gerektiren Bir Çalışma”

Konuyla ilgili bilgi veren MUSKİ Genel Müdür Yardımcısı Cem Yaşar, yaşanacak su kesintisi süresince MUSKİ olarak vatandaşların mağduriyetini en aza indireceklerini söyledi. Yaz ayında 41 dereceye kadar çıkan sıcaklıklarda su ihtiyacının daha fazla olacağına dikkat çeken Yaşar, “Bodrum Yarımadası’nda mevcutta yaşayan 140 bin 716 vatandaşın yanı sıra turizm sezonunda yaklaşık 2 milyona ulaşan yerli ve yabancı tatilcilerin de Bodrum’da yaşamasıyla birlikte su tüketimi artış gösteriyor. Bu yüzden yaz aylarında vatandaşlarımızın su sıkıntısı yaşamaması için böyle bir çalışma zorunluk olmuştu” dedi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest