muski-topu-attiYerel seçimler sonrası Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen su aboneliği işlemlerinin ardından Marmaris’in Taşlıca Mahallesi sakinleri kullanmadıklarını iddia ettikleri suyun faturası gelince şaşkına dönmüşlerdi. Yıllardır kuyu ve gölet suyu için mahalle sakinleri Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MUSKİ) tarafından gönderilen faturalara itiraz edeceklerini açıklamışlardı.

Haberin yerel ve ulusal basında yer almasının ardından MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen açıklama yaptı. Ülgen, basında yer alan Marmaris’in Taşlıca Mahallesi ile ilgili haberlerin MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından değerlendirildiğini, kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla konuyla ilgili açıklama yapılmasının zorunluluğu doğduğunu söyledi. Ülgen, “31 Mart itibariyle Marmaris İlçesi Taşlıca Köyü Muhtarlığına bağlı tüm abonelik ve sayaç bilgileriyle borç bilgileri su kullanım dökümleriyle birlikte idaremizce köy tüzel kişiliğinden onaylanarak devralınmıştır. Muğla genelinde, tüm aboneliklerimizin kayıtlarının güncellenmesi ve sayaçlarının tespiti amacıyla çalışmalar yürütülürken, Taşlıca köyümüzde de abone bilgilerinin güncelleme çalışmaları yapılmıştır” dedi.

“MUHTARLIĞIN ONAYLADIĞI LİSTELER ÜZERİNDEN OKUMA YAPILDI”

Taşlıca Mahallesi’nden şu ana kadar bir tahsilat yapılmadığını belirten Ülgen, “Taşlıca mahallemizden idaremizce devralınan 154 aboneden 143 tanesinde borç çıkmamış, muhtarlığın verdiği değerler üzerinden sadece 11 adet abonede borç çıkmıştır. Ayrıca idaremizce Taşlıca köyünde herhangi bir vatandaşımızdan su faturası tahsilatı yapılmamıştır. Bölgede İl Özel İdaresince yapılan göletten peyderpey su verilmiş olduğundan, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi ve kısmen seçimlerden sonra köyün bir kısmı su almış, sayaçlarından da geçmiştir. Muhtarımızın kendisinin onayladığı listeler üzerinden mahallemizde okuma yapılmıştır. İdaremiz tarafından yine de inceleme başlatılmış. Sonucundan değerli vatandaşlarımız ve basın mensupları haberdar edilecektir” dedi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest