bodrum_basketbol_senligi-(12)Bodrum Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen basketbol şenliği sona erdi.

Gümbet Binnaz Karakaya Spor Salonunda düzenlenen basketbol şenliğine Bodrum Yarımadasında bulunan ilk, orta ve liselerden 18 okuldan 38 takımın katılırken, yaklaşık 600 öğrenci 4 gün boyunca hem eğlendi, hem de bir birleriyle kıyasıya mücadele etti. Öğrencilerin birbirleriyle kıyasıya mücadele ettiği turnuva sonrasında ödül töreni düzenlenirken, ödül törenine Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdür Emin Geçin, Bodrum Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fatih Uzunlulu, Bodrum Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Ünal ve çok sayıda veli katıldı.

Bodrum Halk Eğitim Merkezi müdürü Mehmet Ünal, yaklaşık 6 ay boyunca halk eğitim merkezi tarafından basketbol eğitimi gören öğrencilerin, 3. kez düzenledikleri basketbol şenliğinde bir araya geldiklerini belirterek şunları söyledi;

“Halk eğitim merkezimizin açtığı kurslara katılan öğrenciler arasında düzenlediğimiz basketbol şenliğimizin üçüncüsünü düzenledik. Şenliğimize 18 okuldan 38 takım katıldı ve yaklaşık 600 civarında öğrencimiz var. Geçen sene 350 civarında olan öğrenci sayımız bu sene 600’e yükseldi. Bu şenliği düzenlememizdeki amaç, çocuklar arasında yarış havasından ziyade, çocuklar arasında tanışma, kaynaşma, kardeşlik ve dostluk ilişkilerinin gelişmesi. Ayı zamanda halk eğitim olarak, çocuklarımızın okullarından arta kalan zamanlarında hem ders dışında, hem de tatil günlerinde çocukların daha sağlıklı yaşamaları için, daha iyi düşünmeleri için, onların daha iyi bir birey olmaları için bu kursları açtık. 6 Ay süren kurslarımızın sonunda da böyle bir şenlik düzenledik ki, hem çocuklar kaynaşmış oldu, hem de çocuklar öğrendiklerini böyle bir ortamda sahaya yansıtarak mutlu oluyorlar”.

bodrum_basketbol_senligi-(1)Öğrencilerin maçlarının ardından, Bodrum Belediyesi Bodrumspor Özel Sporcular Basketbol Takımı ile antrenörler arasında da bir maç oynandı. Özel sporcular oynadıkları oyun ile tribünleri dolduran öğrenciler ve veliler tarafından büyük beğeni toplarken, bu karşılaşmanın ardından ödül töreni düzenlendi. Ödül töreni sonrası öğrenciler ve antrenörleri kazandıkları kupa ve madalyalarla hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

Muhabir: Mehmet Can MERAL

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest