ilk-yardimMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ula Ali Koçman Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencilerinin düzenlemiş olduğu “İlk Yardım Eğitim” semineri büyük ilgi gördü.

Ula Belediyesi Nail Çakırhan Salonu’nda düzenlenen seminere Muğla İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Eriş Başaran Akça, Ula Ali Koçman Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Mustafa Gülsu , Ula Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kemal Özçelik ve Yücelen Hastanesi Halkla İlişkiler Sorumlusu Rengin Över ve öğrenciler katıldı.
Ali Koçman Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencilerinden Meltem Atila, Fatma Kaz, Durmuş Aksoy, Oral Eker, Ayşe Kırbaşı, Sıla Canözü ve Özge Yardımcı tarından düzenlenen seminer Muğla İl Sağlık Müdürlüğü eğitmenleri Serkan Atila ve Durmuş Ali Karadağ tarafından verildi.
İki gün boyunca süren seminerde, katılımcılara temel yaşam desteği, kırık, çıkık, burkulma, kanamalar, medikal aciller, tıkanma, hayvan ısırmaları ve sokmaları, zehirlenmeler, yanık ve donma gibi konularda uygulamalı olarak bilgiler anlatıldı. Ayrıca seminerde sorulara doğru cevap veren öğrenciler Muğla Özel Yücelen Hastanesinden check-up kazandılar. İlerleyen günlerde düzenlenen törenle seminere katılan öğrencilere katılım belgeleri verilecek.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest