marmaris-75.-yil-(4)Türkiye’nin büyük bölümünde, soğuk ve yağışlı havanın yarattığı olumsuz koşullar etkisini gösterirken, Marmaris’te lise öğrencileri beden eğitimi dersini plajda yaptı.

Marmaris, güne bahardan kalma havayla başladı, sıcaklık gün içinde 19 dereceye kadar çıktı. Güzel havanın etkisiyle 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 9. sınıf öğrencileri, beden eğitimi dersini öğretmenleri Ülker Aksel ile sahilde yaptı. Okullarına yaklaşık 100 metre mesafedeki Halk Plajı’nda öğrenciler, spor yapmanın yanı sıra kış mevsiminde güneşin tadını çıkartıp, aralarında oyunlar oynayıp, birbirleriyle sakalaştı.

Beden eğitimi öğretmeni Ülker Aksel, plajın derslerinin konusu olan disk, gülle ve cirit atmaya en uygun yer olduğunu belirterek, “Spor, aynı zamanda güzellik demek. Bu yüzden ben iki güzelliği bir araya getirmek, cennet Marmaris’in kumsalında öğrencilerime spor yaptırmak istedim. Okul yönetimi de izin verince buraya geldik” dedi.

Uygulamadan memnun kalan öğrenciler ise kendilerinin çok şanslı olduklarını belirtip, “Ülkemizin genelinde soğuk ve karlı hava etkiliyken biz bu güzelliğin içinde ders yapıyoruz” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest