unlu-yuzucu-walker-marmaristeki-yarismada-onur-konugu-olacak_4122_dhaphoto1Marmaris’te düzenlenecek Aquamasters Cumhuriyet Kupası’nın onur konuğunun, ünlü İngiliz açık deniz yüzücüsü Adam Walker olduğu duyuruldu.

Marmaris Belediyesi Basın Müdürlüğü; 23-31 Ekim tarihleri arasında bir dizi deniz etkinliği düzenleyecek. Geçtiğimiz günlerde tekvando şampiyonasına ev sahipliği yapan Marmaris, 23 Ekim’den itibaren uluslararası, ulusal ve yerel olmak üzere birçok spor organizasyonuna ev sahipliği yapacak. İklimiyle 12 ay spora elverişli olan Marmaris’te uluslararası yüzücülerin ‘Aquamasters Cumhuriyet Kupası’ için kulaç atacağı bildirildi. Şampiyonanın onur konuğunun dünyada yedi zorlu parkurunu yüzerek geçen beş sporcudan biri olan ünlü İngiliz yüzücü Adam Walker’ın olduğu belirtildi.

Ekim ayında yapılacak bir dizi etkinlik ve tarihi şöyle:

“Turunç Mahallesi’nde her yıl yapılan Türkiye Deniz Kanosu Şampiyonası 24-25 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Şampiyonaya Türkiye’nin birçok ilinden kulüpler ile sporcular katılacak. Denizdeki bir diğer spor etkinliği de ‘Olta balıkçılığı turnuvası’ olacak. İçmeler’de gerçekleşecek turnuvaya, 200 kişinin katılması planlanırken; birincilik ödülü 4.5 metre uzunluğunda tekne olacak. Spor organizasyonu olması ile birlikte ülkeler arası dostluk ve kardeşliği de perçinlemesi bakımından büyük bir öneme sahip olan ‘Ege Dostluk Kupası Kız Basketbol Turnuvası’ Yunanistan’ın Kos ve Rodos Adası takımları ile Datça ve Marmaris’in takımları arasında geçecek. 23-24-25 Ekim’de düzenlenecek turnuvada maçlar, 23 Ekim’de, 14.30′da, Marmaris Belediyespor ve Rodos Lalısos maçıyla başlayacak.”

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest