ornek-isletmelere-ruhsatli-cerceveFethiye’de iş yeri açmadan önce ruhsat işlemlerini eksiksiz tamamlayan iş yeri sahiplerine, zabıta ekipleri tarafından ruhsatları çerçeveletilerek veriliyor.

Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü iş yeri açmadan önce bilgi alan, müracaatını yapan ve ruhsat aldıktan sonra iş yerini kiralayıp faaliyete geçen iş yerlerine teşekkür ziyaretinde bulundu. Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürü Tufan Kaçar, süreci eksiksiz tamamlayan iş yeri sahiplerine iş yeri açma ruhsatlarını çerçeveleterek takdim etti.

“Trafikte emniyet kemeri neyse, iş yeri ruhsatı da odur”

İlçede iş yeri açmak isteyen vatandaşları uyaran Kaçar, her ay belli kriterler doğrultusunda ruhsat sürecini eksiksiz tamamlayan iş yerlerine teşekkür ziyaretinde bulunacaklarını söyledi. İlçenin çeşitli noktalarına “İş yeri açmadan önce mutlaka belediyemize müracaat ediniz” yazılı afişler astıklarını anlatan Kaçar, “Bu ay sahil bandındaki bir işletmemizle başlayan teşekkür ziyaretlerimiz devam edecek. İş yeri ruhsatına bakış açısını değiştirmek gayesindeyiz. Trafikte emniyet kemeri ile kask takmak ne ise iş yeri ruhsatı da odur” dedi.

“Önce bilgi al, sonra ruhsat”

Ruhsat verilen bir işyerinde yangın önlemlerinin aldırılmasının hayat kurtardığına değinen Kaçar, “Benzeri birçok uygulama ve resmi evrak, işin bütününe bakıldığında iş yeri sahibi ya da kiracısını güvence altına almaktadır. Bu nedenle bu uygulamamızın sloganı ‘Önce bilgi al, sonra ruhsat.’ İşletme açmak ya da yatırım yapmak isteyen herkesi çay içmeye bekliyor, yeni açılan işletme sahiplerine hayırlı işler, bereketli ve bol kazançlar diliyorum” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest