yarali-kusBodrum’da son zamanlarda hayvanlara yönelik gerçekleştirilen çirkin saldırılara tepkiler büyürken, bir vatandaşın köpeklerini gezdirirken bulduğu yaralı kuşu veterinere götürerek tedavi ettirmesi insanlık ölmemiş dedirtti.

AKUT gönüllüsü olan Tayyip Erdem köpekleri alman kurdu cinsi Daisy ve terrier cinsi Tarçın ile çıktığı sabah yürüyüşü sırasında köpeklerinin bir noktaya odaklandığını fark etti. Otların arasında yerde çırpınan kuşu gören Erdem önce kuşu yerden alarak şok halinde olan kuşu ellerinin arasında sakinleştirmeye çalıştı. Daha sonra sakinleşen kuşa su içiren Erdem, yaralı kuşun uçamayacağını anlayınca veterinere götürdü.

Gümbet’te bulunan bir veteriner klinikte tedavi altına alınan kuşa yapılan tüm müdahalelere rağmen yaralı kuş kurtarılamazken Veteriner Hekim Burcu Kut kuşun bir insan tarafından değil muhtemelen bir kedi tarafından yaralandığını belirterek “ Yaralı kuş bize geldiğinde kanadının altında geniş bir yara vardı. Gerekli tüm müdahaleleri yaptık ancak kuşu kurtaramadık. Yaralı kuşu yaşatabilseydik eğer, kuş kendini toparlayana kadar evinde çok sayıda kuşa bakan bir arkadaşımıza teslim edecektik” dedi.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest