ortaca-terminalinde-minibuscu-eylemi_5285_dhaphoto623 No’lu Ortaca Otobüs ve Minibüs Kooperatifi üyeleri, aynı güzergaha yolcu taşıdıkları başka bir kooperatife nazaran daha yüksek fiyatlara taşımacılık yapmak zorunda bırakıldıklarını, bu nedenle yolcularla sorun yaşadıklarını, ayrıca araçlarının yola çıkışlarına geç izin verildiğini öne sürerek eylem yaptı. Ortaca Otobüs Terminali’ne giriş ve çıkışa izin vermeyen minibüsçüler, polis tarafından ikna edilince 5 saat sonra eylemi sonlandırdı.

Kara Yolları Ulaştırma Daire Başkanlığı Fiyat Tespit Komisyonu’nun belirlediği 3.5 Lira’dan yolcu taşımak isteyen ancak Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanlığı’nca belirlenen 4.20 ücret tarifesinden yolcu taşımacılığı yapmaya zorlandıklarını öne süren 23 No’lu Ortaca Otobüs ve Minibüs Kooperatifi üyeleri, bugün saat 07.00′de eylem yaptı. Yaklaşık 100 kişilik grup, bir başka kooperatif üyesi minibüsçülerin Dalyan’a 3.5 Lira’dan yolcu taşıdığını, kendilerinin 4.20 Lira’dan taşımacılık yapmak zorunda kaldıkları için müşterilerle sorun yaşadıklarını, eğer fiyatlarda değişiklik yaparlarsa ceza uygulandığını söyledi. Öfkeli minibüsçüler, büyükşehir öncesi bağlı oldukları Kara Yolları Ulaştırma Daire Başkanlığı Fiyat Tespit Komisyonu’nu tarifesine dönmek istediklerini, bu nedenle 3.5 Lira’dan yolcu taşımak istediklerini söyledi. Eylemci minibüsçüler, Ortaca Otobüs Terminali’nin giriş ve çıkışını araçlarıyla yaklaşık 5 saat ulaşıma kapadı. Polislerin görüştüğü minibüsçüler, eylemi sonlandırdı.

S.S. 23 No’lu Ortaca Otobüs ve Minibüs Kooperatifi Başkanı Ali Çeler, ayrıca saat olarak da kendilerine ayrımcılık uygulandığını öne sürdü. Çeler, diğer kooperatif üyelerinin ardından garajdan çıkış yapmaya zorlandıklarını iddia etti.

Ortaca Şoförler Cemiyeti Başkanı Halil Erpek, “Şu an şoför esnafı çok zor bir durumdadır. Bu sıkıntıların bir an evvel çözülmesini istiyoruz” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest