ortaca-minibusculeri-kavga-(3)Muğla’nın 23 No’lu Ortaca Otobüs ve Minibüs Kooperatifinin bazı üyeleri, saat 16.45′te, aynı hatta çalışan diğer kooperatifin minibüsünün terminalden çıkışına engel olmak isteyince gerginlik yaşandı. Polisin müdahale etmesiyle olay sona erdi. 23 No’lu Ortaca Otobüs ve Minibüs Kooperatifi üyesi iki minibüs şoförü gözaltına alındı.

Sabah Eylem Yapmışlardı

Muğla’nın 23 No’lu Ortaca Otobüs ve Minibüs Kooperatifi üyeleri, aynı güzargaha yolcu taşıdıkları başka bir kooperatife nazaran araçlarının yola çıkışlarına geç izin verildiğini öne sürerek eylem yaptı. Ortaca Otobüs Terminali’ne giriş ve çıkışa üç saat izin vermeyen minibüsçüler, büyükşehirden sıkıntının giderilmesini istedi.

ortaca-minibusculeri-eylem-(7)Ortaca Minibüs Kooperatifi üyesi 100 kişi, aynı güzargaha yolcu taşıdıkları büyükşehir belediyesi bünyesindeki anlaşmalı bir kooperatife öncelik tanındığı iddiasıyla eylem yaptı. Herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için polis, otobüs terminalinde güvenlik önlemi aldı.

Ortaca Otobüs Terminali’ne giriş ve çıkışa izin vermeyen minibüsçüler adına konuşan Kooperatifi Başkanı Ali Çeler, Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanlığı’na (UMKE) bağlı ve anlaşmalı minibüsçülerin saat konusunda ayrımcılık uygulandığını öne sürdü. Çeler, “Bugüne kadar beraber çalıştığımız Dalyan’daki kooperatifle kavgaya başladık. Bizi diğer kooperatif üyelerinin ardından garajdan çıkış yapmaya zorluyorlar” dedi.

Ortaca Şoförler Cemiyeti Başkanı Halil Erpek, “Şu an şoför esnafı çok zor bir durumdadır. Bu sıkıntıların bir an evvel çözülmesini istiyoruz” dedi.

Ortaca Otobüs Terminali’nin giriş ve çıkışını minibüsleriyle kapatarak, saat 07.00′den 10.00′a kadar izin vermeyen grup, ardından araçlarını yoldan kaldırdı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest