oto-kaportacida-yanginla-birlikte-patlama-korkuttu_5476_dhaphoto4Milas Sanayi Sitesi’nde yer alan oto kaporta dükkanında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. İş yerindeki LPG’li otomobilde yangın anında patlaması sonucu dükkanın kepengi karşı iş yerinin önünde duran pergolanın üzerine fırladı. 6 iş yerinin camı kırıldı, hasar oluştu. Ölen ya da yaralanan herhangi bir kimsenin bulunmadığı yangında iş yerinin halini gören dükkan sahibi Kutlay Şimşek, gözyaşını tutamadı.

Emek Mahallesi’ndeki Sanayi Sitesi’nin 4′üncü Caddesi’nde yer alan Kutlay Şimşek’e ait oto kaportacı dükkanında, bugün saat 01.00 sıralarında, henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. İş yerinden gelen küçük patlama sesleriyle birlikte yükselen dumanı gören vatandaşlar yangını, itfaiye ve polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler, çevre güvenliğini almak üzereyken, büyük bir patlama yaşandı. İş yerindeki LPG’li otomobil büyük bir gürültüyle patladı. Basınçla iş yerinin kapalı olan otomatik kepengi bir anda yerinden fırladı. Kepenk, 15 metre mesafede olan karşıdaki işlerinin önünde bulunan pergolanın üzerine düştü. Patlama sonrası altı iş yerinin ise camları kırılmak üzere maddi hasar oluştu. Yangında ve patlama anında ölen ya da yaralanan olmaması sevindirdi.

Ekiplerin çalışması sonucu yangın, kontrol altına alınarak söndürüldü. Büyük çaplı maddi hasarın oluştuğu iş yeri, kullanılamaz hale geldi. Yangını haber alarak iş yerine koşan dükkan sahibi Kutlay Şimşek, zararı görünce gözyaşlarını tutamadı. Yangının kesin çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışma başlatıldı. Polis, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest