ozlem-tekinBodrum’un Küçükbük Mahallesi’ndeki muhtarlık seçimini, 304 oy alan Ali Akbulut kazandı. Yeni muhtarın listesinde ikinci sırada bulunan Türk rock müziğinin güçlü seslerinden Özlem Tekin de aza seçildi.

Bodrum’da daha önce belde statüsündeyken Büyükşehir Yasası ile mahalleye dönüştürülen bazı yerleşim yerlerinde, Bodrum Belediye Meclisi’nin 7 Mayıs 2015 tarihinde aldığı karar ile yeni mahalleler oluşturuldu. Bu kapsamda 11 yeni mahallede seçim yapıldı. Türk rock müziğinin güçlü seslerinden Özlem Tekin’i aza olarak listesine alan Ali Akbulut, Küçükbük Mahallesi’ndeki seçimde diğer iki adaya karşı yarıştı. Seçmen, Muharrem Eskiyapan Ortaokulu’ndaki 3 sandıkta oy kullandı. 490 oyun kullanıldığı seçimde kesin olmayan sonuçlara göre; 304 oy alan Ali Akbulut muhtar seçildi. Ali Akbulut’un listesinde 2′nci sırada aza adayı Özlem Tekin de böylelikle aza seçildi. Tekin’in sağlık sorunu nedeniyle seçime katılmadığını ve evinde istirahat ettiği belirtilen Ali Akbulut, şöyle konuştu:

“Güzel bir seçim çalışması yaptık. İnsanları mutlu ettik. İnsanlar da en iyi şekilde cevabını verdi. Özlem Hanım gibi bir başka aza adayımız da sağlık sorunları nedeniyle katılamadı. Ama seçimi farklı kazandık. Özlem Hanım’la çalışmalarımıza devam edeceğiz. Aza seçilmesi için yeterince oy aldı. Bizleri destekleyenlere teşekkür ederiz.”

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest