turistMarmaris’te tatil yapan Amerikalı kadın turist, pazarda kaybettiği ve içerisinde 2 limitsiz kredi kartı ile para bulunan cüzdanının polise teslim edilmesinden memnun kalarak teşekkür etti.

Edinilen bilgiye göre, yelkenli yatla ilçeye tatile gelen ve Kalifornia eyaletindeki bir hastanede görevli Susan Marie Ormiston, alışveriş yapmak için Marmaris Belediyesi Kapalı Pazaryeri’ne gitti. Alışveriş sırasında cüzdanını düşüren Ormiston, cüzdanını düşürdüğünü fark etmeden tekneye geri döndü.
Bu sırada pazarcı esnafından ismi açıklanmayan bir kişi içinde 328 lira para ve 2 limitsiz kredi kartı bulunan cüzdanı bularak polise teslim etti. Marmaris Polis Merkezinde görevli polis memuru Yıldırım Temur, cüzdandaki bir GSM operatöründen alınmış internet paketi kartından kadının kimliğini ve telefon numarasını tespit ederek Amerikalı kadına haber verdi. Cüzdanının bulunmasına çok sevinen kadın, Polis Merkezine gelerek cüzdanını Temur’dan teslim aldı.
Ormiston, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, içerisindeki limitsiz kredi kartları ve nakit paraya dokunulmadan cüzdanının kendisine ulaştırılmasından çok büyük bir sevinç ve mutluluk duyduğunu söyledi.
Cüzdanını ve kredi kartlarını başka bir ülkede kaybetmiş olsa, bulunmasının çok zor olacağını ifade eden Ormiston, cüzdanını polis teslim eden esnaflara ve kendisini bulmak için çaba gösteren polis memuruna minnettar olduğunu ifade etti.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest