zabita_egitim-(2)Bodrum Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından Zabıta Müdürlüğü personeline yönelik “Zabıta Mevzuatı Eğitimi” verildi.

Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen hizmet içi eğitim çalışmaları devam ediyor. En son Ortakent Yahşi’de, Bodrum Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleşen seminerde İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Zabıta Müdür Yardımcısı Sadettin Özyazıcı tarafından eğitim verildi.

Seminerde Özyazıcı, vermiş olduğu Zabıta Mevzuatı Eğitimi kapsamında Belediye Zabıta Yönetmeliği, Belediye Zabıtasının Kullandığı Tutanak Örnekleri, Yeni Kurulan Büyükşehir Belediyelerinde Zabıta Yapılanması ve Uygulamaları, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu, 7201 Sayılı Tebligat Kanunu, 9207 Sayılı İş Yeri Mevzuatı, 6585 sayılı Perakende Ticareti Düzenlenmesi Hakkında Kanun, 1608 Sayılı Umuru Belediyeye Müteallik Ahkamı Cezaiye Hakkında 16 Nisan 1340 tarih ve 486 numaralı Kanunun Bazı Maddelerini Muadil Kanun, Belediye Zabıtasının Halkla İlişkileri-Davranış Kuralları ve Stresle Başa Çıkma, Belediye Emir ve Yasakları Uygulamaları, Belediye Zabıtalarının Görevde Yükselme Eğitimleri Organizasyonu gibi konuları işledi.

zabita_egitim-(1)Çok sayıda zabıta personelinin katıldığı seminer sonunda İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Zabıta Müdür Yardımcısı Sadettin Özyazıcı ve Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürü Tanju Aksu tarafından semineri izleyen personele katılım sertifikası dağıtıldı.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest