pinaGüllük Körfezi’nde bulunan Pina Yarımadasında bir inşaat daha başladı.

Dünyada ender bulunan Halep çamlarının bulunduğu Pina Yarımadasındaki ilk otel inşaatı başladığında birçok sivil toplum örgütü ve çevreci tepki göstermiş, hatta eylemler birçok ulusal gazetenin manşetinde yer almıştı. Bu dönemde yapılan ilk otelin sahibi değişmiş, yapılan eylemler ve verilen hukuk savaşını kazanan tesis sahipleri olmuştu.
Bölgede daha önce çıkan orman yangınlarında yanarak kül olan bölgelerde geçtiğimiz yıl bir inşaat daha başlamış ancak sosyal medyadan verilen tepkiler ve Bodrum Bisiklet Kulübü’nün yaptığı bir eylem dışında devam eden inşaata tepki gösteren olmamıştı. Bölgede başlayan 2’nci otel inşaatının kaba inşaatı bitmek üzereyken, bölgede 3’üncü bir inşaatın başladığı görüldü.
Doğal korumada olması gereken Halep çamlarının arasında yükselen 2’nci inşaatın hemen yanı başında başlayan yeni inşaat çalışmalarının bir hafta önce başladığı ve bölgeye 3’üncü bir otelin yapılacağı öğrenildi. Bölgede başlayan üçüncü inşaatın da son olmadığı, Turizm Bakanlığı tarafından bölgeye bir başka turizm tesisi içinde onay verildiği iddia edildi.
Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest