piyango-(1)Milli Piyango’nun 2015 yılbaşı özel çekiliş biletleri tüm yurtta olduğu gibi Ortaca, Dalaman, Köyceğiz’de de satışa sunuldu.

Yılbaşı özel çekilişi ile birlikte bilet satanlar da ortaya çıkmaya başladı. Uzmanlar vatandaşları bilet alırken dikkatli olmaları ve biletlerini tanımadıkları kişilerden almamaları gerektiği konusunda uyardı. Bölgede eşiyle birlikte seyyar bayilik yapan Emir Çelik, sahte biletler konusunda vatandaşların dikkatli olmaları gerektiğini belirtti. Emir Çelik, “Biletlerin dokusunda, yuvarlak içerisinde Milli Piyango amblemli filigran bulunuyor ve gün ışığına tutulduğunda görülüyor. Kağıdın her tarafına homojen olarak dağılmış ve sadece mor ışık altında görülebilen uzunluğu en az 3 milimetre olan, parlayan ve kesin çizgiler şeklinde mavi ve sarı renkli görünmez elyaf da yer alıyor. Vatandaşlar bu kısımlara dikkat etmeliler. Ayrıca kompozisyon bölümünün üst ve alt bölümünde bulunan mini ‘Milli Piyango’ yazısı, renkli fotokopi çekildiğinde dağılma özelliğine sahip bulunuyor, netlik dağılıyor ya da kayboluyor, vatandaşlarımız bilet alırken bu hususları göz önünde bulundurmalılar” dedi.

Büyük ikramiye 50 milyon TL Milli Piyango İdaresi’nin Merkez Bankası Banknot Matbaası’nda bastırdığı yılbaşı özel çekiliş biletleri bayilere ulaştı. Özel çekilişte tam bilet 50 Lira’dan, yarım bilet 25 Lira’dan, çeyrek bilet ise 12,5 Lira’dan satılıyor. Yılbaşı özel çekilişinin büyük ikramiyesi 50 milyon TL olarak belirlendi. İkramiyelerin tam, yarım ya da çeyrek bilete çıkması durumunda, en az 5 kişi, en fazla da 13 kişi 2015′e milyoner olarak girebilecek. Milli piyangonun geçen seneki ikramiyesi yine 50 milyon TL olarak belirlenmişti.

Haber: İHA

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest