grzegorz-michalski-(1)Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Grzegorz Michalski, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ziyaret etti.

Bodrum Belediyesi Başkanlık Makamında gerçekleşen ziyarette Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Grzegorz Michalski’ye Konsolos Muavini Piotr Drzewiecki de eşlik etti. Geçtiğimiz yıl il bazında ziyaretler yaptıklarını ifade eden Başkonsolos, bu yıl da ilçe bazında Türkiye Polonya ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik çeşitli temaslarda bulunduklarını belirtti.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile yapmış olduğu görüşmede ise Polonyalıların Bodrum’a ilgi gösterdiğini ve her iki ülkede de turizm faaliyetlerinin canlandırılmasına yönelik olarak yapılacak çalışmaları desteklediklerini söyleyerek, ikili ilişkilerin artırılması konusunda fikir alışverişinde bulundu. Başkonsolos grzegorz-michalski-(2)Grzegorz Michalski ayrıca Bodrum’un çok özel konuma sahip bir yer olduğunu ifade ederek, “Dünyada Türkiye’yi andığımızda çoğu zaman ilk olarak akla Bodrum geliyor çünkü Bodrum önemli bir turizm kenti. Ben hem Polonya’da hem Türkiye’de turizmin canlandırılması için mücadele ediyorum. İstiyorum ki turizm; hem Türkiye’de büyüsün hem Polonya’da.” dedi.

Başkonsolos Grzegorz Michalski daha sonra Polonyalı yazar Posel W. Drodze’nin “Yoldaki Elçi” adlı “Osmanlıdan Günümüze Türk Leh İlişkileri” konulu kitabını, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a hediye etti.

Nazik ziyaretleri için ve hediye kitap için teşekkür eden Başkan Kocadon da “Bodrum” adlı tanıtım kitabını Başkonsolosa hediye ederek, Bodrum adının dünyada her geçen gün daha çok anılmaya başlandığını ve Bodrum’un artık tüm dünyada bir marka haline geldiğini söyledi. Başkan Kocadon, “Bodrum, sanat ve kültürle iç içe doğal güzellikleriyle dünyada ün yapmış bir cazibe merkezimizdir.  Bodrum Tanıtma Vakfının (BOTAV) da başkanı olarak Bodrum’a dünyanın her yerinden turistin gelmesi için yoğun bir şekilde tanıtım çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Daha çok Polonyalı turisti de ilçemizde görmekten her zaman mutluluk duyarız.” dedi.

Konsolosluk yetkilileri Bodrum ziyaretleri kapsamında; Bodrum Belediyesi, Bodrum Kaymakamlığı, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Ticaret Odası gibi kurum ve kuruluşları ziyaret etti.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest