rafting-yaparken-hayatini-kaybeden-ogretmen-topraga-verildi_4565_dhaphoto1Dalaman Çayı’nda arkadaşlarıyla birlikte rafting yaptığı sırada botun devrilmesiyle boğularak hayatını kaybeden 38 yaşındaki matematik öğretmeni Harun Kan, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Muğla Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından Harun Kan’ın cenazesi ailesine teslim edildi. Cenaze ilk olarak Kan’ın Köyceğiz de bulunan baba ocağına getirildi. Burada helallik alındıktan sonra Köyceğiz İlçesine bağlı Zeytinalanı Mahallesi Camii’ne getirilen cenaze ikindi namazına müteakiben kılınan cenaze namazı sonrasında Zeytinalanı Mezarlığı’nda bulunan aile kabristanında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Harun Kan’ın Köyceğiz’deki cenaze törenine, Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale, Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Jandarma Binbaşı Evren Kaplan, Kan’ın öğrencileri, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü, öğretmen arkadaşları ve çok sayıda bölge halkı katıldı.

Arkadaşı Olay Anını Anlattı

Rafting etkinliğine 17 kişi olarak katıldıklarını söyleyen Mutlu Kaplan, “Saat 12.00′de başladı, 3 bota dağıldık. Her botta altı kişi bir de rehber bulunuyordu. Biz ilk botta bulunuyorduk. Biz ilerledik ve belli bir noktada durduk. Arkamızda ise Harun Hoca’nın da bulunduğu bot geliyordu. Arkamızı döndüğümüzde bot ters olarak geliyordu. Önde bulunan eğitmenlerin de bulunduğu öncü bottaki arkadaşlar, Harunlar’ın bulunduğu bottaki, bizim bottaki eğitmenler suya atladılar ve suya düşenleri kurtardılar. Sayım yaptılar. Bir kişi eksik olduğunun fark edilmesi ile rehberler hemen arama yaptılar. Harun arkadaşımızı yakın mesafede iki kayanın arasında sıkıştığını farkedip hemen oradan çıkarttılar. İlk müdahaleyi rehberlerimiz yaptı. Yuttuğu suyu çıkartılar. Bir yandan da 112′ye haber verildi. Harun’u rehberler bota atarak en yakın çıkış noktasına götürdüler ve burada bekleyen 112 ekipleri ambulansta yaklaşık bir saat müdahale etti. Ardından ambulans ile Dalaman Devlet Hastanesine kaldırıldı. Biz de arkasında hastaneye gittiğimizde acı haberi duyduk, yıkıldık” diye olay anını anlattı.

rafting-yaparken-hayatini-kaybeden-ogretmen-topraga-verildi_4565_dhaphoto5BİR GÜN ÖNCE YAMAÇ PARAŞÜTÜNE KATILMIŞ

Harun Kan’ın öğretmen arkadaşı İbrahim Gözlükaya ise, “Rafting kıyafetlerimizi giydik ve bize ilk olarak eğitim verildi. Ardından da botlarımıza bindik. Suya indik. İlk iki parkuru kazasız bir şekilde rahatlıkla geçtik. Harunlar bizim önümüzdeki bottaydı. Bot birden ters geldi ve sonuç olarak bir arkadaşımızı kaybettik. Çok üzgünüz. Harun arkadaşımız çok sosyal bir arkadaşımızdı. Bir gün önce de Fethiye’de yamaç paraşütüne katıldı” dedi.

ÖĞRENCİSİ: MATEMATİK DERSİNİ HARUN HOCAYLA SEVDİM

Matematik dersini Harun öğretmenle sevdiğini söyleyen Gülçin Deveci, “Ben matematik dersinden nefret eden bir öğrenciydim. Ama Harun Hocamızla beraber matematik dersini sevdim. İlk olarak hocamızın öldüğünü duyunca şok oldum. Nasıl böyle bir şey olur dedim. Kendisi hayat dolu bir insandı. Bizleri dersimizde hiç sıkmıyordu. Dersi sevdirerek veriyordu. Şu anda bile hocamızın ölümü bize kötü bir şaka gibi geliyor” diye konuştu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest