fatma-ozkan-anterİtalya’da önceki gün başlayan 11′inci Avrupa Masterler Atletizm Şampiyonası’nda 50 yaş kadınlar 60 metrede finalde yarışan Fatma Özkan Anter 8.86′lık derecesiyle kendisine ait Türkiye ve Balkan rekorunu yenilemesine rağmen dereceye giremedi.

İtalya’nın Ancona kentinde önceki gün başlayan 11′inci Avrupa Masterler Atletizm Şampiyonası’nda ilk madalya İzmirli atlet Güner Güngör’den geldi.

Türkiye’nin 8′i kadın 29 sporcuyla katıldığı organizasyonun ikinci gününde 55 yaş erkekler 60 metrede finale kalan Güngör, İngiliz Logan Pat ile birlikte 7.57 koştu. İki sporcunun da aynı dereceye yaptığı yarışta İngiliz atlet fotofinişle birinci olurken, ikinciliği elde eden Güner Güngör, kendisine ait Türkiye rekorunu da kırdı.

50 yaş kadınlar 60 metrede finalde yarışan Fatma Özkan Anter 8.86′lık derecesiyle kendisine ait Türkiye ve Balkan rekorunu yenilemesine rağmen dereceye giremedi.

60 yaş kadınlar 60 metrede ise İzmirli atlet Nursel Çakmak 10.59 derecesi ile yeni Türkiye Rekoru’nun sahibi oldu. Çakmak da Anter gibi kürsüye çıkamadı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest