muhammet-sasmaz-ziyaret-(4)Uluslararası Fethiye Resim-Tatil Çalıştayı’na katılan 18 farklı ülkedeki ressamlar, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz’ı makamında ziyaret etti.

Geçen yıl Dalaman Belediyesi tarafından 1. kez düzenlenen Uluslararası Resim-Tatil Çalıştayı için çeşitli ülkelerden gelen 18 ressamın Dalaman’da bulunmaları üzerine Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz ressamlar için ilçede bulunan Sığla Restaurant’ta yemek verdi. Şehit Mehmetçik Parkı’nda çay içen ressamlar, geçen sene tadilat ve bakımı tamamlanan Şehit Mehmetçik Parkı’na hayran kaldılar. Daha sonra geçen sene yapılan Uluslararası Resim Çalıştayı’nda yapılan resimleri incelediler. Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz makamında ressamlara Dalaman ile ilgili tanıtım kitapçığı, tanıtım CD’si ve Mehmetçik Parkı’nın önceki hali ile sonraki halini gösteren fotoğraflardan oluşan hediyeleri verdi.
Ziyaret ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz,”Geçen sene Dalaman Belediyesi olarak birincisini yaptığımız resim çalıştayı; bu sene Fethiye’de düzenlendi. Buraya katılan ressamlar bizleri ziyaret ettiler. Geçen seneki çalıştayda yapılan resimleri biz belediyemizin duvarlarına astırmıştık. Bu resimleri duvarlarda görünce çok hoşlarına gitti. Kendilerine tekrar hoş geldiniz diyorum. Sanatçıları ağırlamaktan her zaman onur duyarız” dedi.
Fethiye’deki Resim-Tatil Çalıştayı’na katılan ressamlar ise şunları söyledi: “Geçen yıl bize kapılarını ve gönlünü açan Sayın Muhammet Şaşmaz başkanlığındaki Dalaman Belediyesini ziyaret ettik. Her zamanki güler yüzü ile yapısı ile bizi karşıladı; ağırladı ve geçen yıl kendilerinin himayesinde gerçekleştirdiğimiz çalıştayda ortaya çıkan birbirinden değerli eserlerin sergilendiği belediye yönetim binasını gezdirdi.”

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest